| rebecca_9491 a întrebat:

Daca am atins un prezervativ si sperma din el, iar apoi mam masturbat, e posibil sa raman insarcinata, ciclul nu mia mai venit de 2 luni si ma doare burta

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu te-ai spalat pe maini si ti-ai introdus degetele in vagin, exista o mica posibilitate (mai mult teoretica). Oricum, o astfel de intarzeie a ciclului e grava daca nu e legata de o sarcina. E cazul sa te duci cat mai repede la ginecolog (maine de preferat) dupa ce faci in prealabil un test de sarcina din urina de dimineata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata, fa un test de sarcina, dupa 2-3 zile mai fa un test si trage concluziile. Poti deasemeni sa mergi la un ginecolog care poate sa confirme sau sa infirme sarcina, dar asta cat mai repede.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca te manca trebui sa si te scarpiniilaughing
Este posibil sa fi insarcinata... fa un test sa vezi si data viitoare ai grija

| ShineMe a răspuns:

Pai ia spune cum e posibils a pui mana pe un prezervativ in care a fost ejaculat in el si sa te mai si masturbezi. Igiena unde e? Nu te duci sa te speli cu apa calda si sapun inainte sa te masturbezi? Mai ales dupa ce ai atins prezervativul. Du-te la ginecolog sau fa un test de sarcina vei sti exact dca esti sau nu.

| i.love.me a răspuns:

Pai dc ai pus mana in el?
pai ca sa te linistesti, fa un test de sarcina cumpara 2 sau trei ca sa fii siguradeoarece se mai poate gresi.si nu inteleg gestul tau daca ma intrebai si nuspuneai ca nu ti'a venit de 2 luni si ca te doare burta, iti spuneam ca nu prea ai cum sa ramai asasad
acum poate ai doar o dereglare hormonala si iti intarzie ciclil menstrual si poate te doare burta pentru ca trebuie sa iti vina.
poate ma anunti si pe mine cu un mesaj
te pup
bafta!

| i.love.me a răspuns:

Dar dc ai facut asta?

Răspuns utilizator avertizat
| lavyBandB a răspuns:

Doamne! Tu chiar nu ai citit nimic pe net despre asta? Crede-ma este posibil sa fi insarcinta. Fa-ti un test de sarcina.

| alexxa18 a răspuns:

Da este posibil. Fa niste teste de sarcina sau eventual un control la ginecolog, serios nu te juca cu viata tawinking

| Bloo2 a răspuns:

Daca faci prostioare e posibil laughing

| sollo a răspuns:

Daca ai umblat cu mina pe unde nu ar fi de dorit, ai toata posibilitatea acum sa mai pui timp de 9luni mina pe o burta ne doritabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai facut? dar ce-ti veni de ai pus mana pe prezervativ? nu inteleg ce te-a apucat, e bine sa vezi un medic...macar prezervativul avea si penis in el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Ai ramas insarcinata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai sigur ar fi sa iti faci un test de sarcina, nu e mult, 10-15 lei.Si altadata fi mai atenta, daca nu iti doresti un copil!