| anonim_4396 a întrebat:

In cate luni poti face in avort? Si cat timp stai internata?

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt intr-o situatie fff dificila stiu ca sunt insarcinata am aproape 8 saptamanii si am vrut sa pastrez copilul dar am afalt ca cel de langa mine ma inseala pentru a 2 oara nu pot sa mai pastrez copilul pentru ca am trait deja in minciuna si singura nu am cum sal cresc ca m-am lasat si de munka pentru ca lucram la vopseluri. pot face avort la 8 saptamani§?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In maxim 12 saptamani eu asa cred ca un avort are rostul daca nul poate avia are probleme cu parinti ii la scoala sau nu se iubesc parteneri doar a rezultat dintr o noapte de amor. un copil are nevoie de mama si tata familie dc nu-i poate oferi sa renute cand ii mic nu cd are burta mare si fc tot felul de minuni sa nu se neaca doamnelor avem darul de a da viata nu de a fi criminale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti face avort la 2 saptamani?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la 3 luni se face un avort in Romania. eu nu va inteleg fetelor de ce nu folositi prezz sau medicamente pentru ca stiti bine ce poate urma... e un suflet nevinovat pe care tu vrei sa- omoro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gfjyuhk

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PT.BLABLABLAAAA s-au ceva de genul:esti o mare batuta-n cap cum mm poti sa vb asa? daca ai ramas insarcinata din greseala, s-au daca ramai de mai multe ori poate ca unii oameni inca nu au auzit de metode contraceptive ...pentru ca inca mai sunt. ce sa faca sa traiasca dintr-un salariu mizer si sa faca 6 copiii? in fine! lasa-mi id tau de messenger daca aihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte multe persoane nu gandesc cand zic ca creste un suflet si ca e o cruditate. ce sa-i ofer eu, un tata indifent care nu mai stie sa ofere afectiune si sa ajute deoarece nu te crede dc ii zici ca nu iti e bine, care daca ii ceri ajutorul acum iti zice mai tz? asta ii oferi copilului? numai lacrimi si dureri.va zic asta pentru ca eu deja am trecut de 2 luni si jumatate si acum ii vad reala fata, chiar dc am stat 3 ani pana sa fac pasul asta. ce voi face acum? cand imi va fi greu nu voi putea decat sa tip la cer si sa stau singura sa plang cand el zice ca nu il amenint cu avortul si ca dc nu imi convine sa o fac ca nu conteaza. spune-ti voi acum parerea sincera

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna yami. mi-a placut cum ai raspuns. fara jigniri si curat, dar nu va inteleg nici eu.va place cand gemeti, nu va ganditi la fiinta aceea ce ia viata in voi.va urasccrying

| Sory a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa nu avortezi.

| amalia_9274 a răspuns:

Se poate si pana la 4 luni da depinde unde ca nu la toate cabinetele particulare...si eu am 10 saptamani urmeaza sa fac si eu saptamana asta...si voi proastelor nu va tot bagati ca si voi stati cracite si vi se poate intampla si la voi va place ca la toate nu sunteti mai perfecte decat sa faci un copil sa nul poti creste pentru aia sau inventat avorturile.