| anonima4all a întrebat:

Dupa cat timp se poate observa burta daca esti insarcinata? Si dupa cate luni se poate face un avort si cam cat ar costa sa faci un avort? Va rog sa-mi spuneti tot...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Este bine sa faci chiuretaj doar la sfatul unui medic de specialitate si numai intr-o institutie de profil (intre 2 luni si 2, 1/2 luni este cel mai bine atat pentru mama, cat si pentru fat). Ideal ar fi de esti insarcinata, sa poti pastra copilul. Este dar de la D-zeu si primul copil este bine sa fie si nascut pentr. organismul tau. Sper ca vei lua decizia corecta. Numai bine, Lucien.

11 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Pe la trei luni de cand ai ramas insarcinata se observa burta, la restul intrebarii nu pot sa-ti raspund. Scuza-ma.

| Leea1234 a răspuns:

Depinde de persoana!
Daca esti o persoana mai plinuta...se cunoaste dupa 4-5 luni!
Iar daca esti slaba 3-4 luni!
Dar difera de la persoana la persoana!
Nu stiu cat costa un avort, habar n-am!
Dar stiu ca se poate face intrerupere de sarcina...pana la 4 luni!
(inainte sa miste copilul, dupa ce misca nu se mai baga nimeni!)

Alte răspunsuri
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici http://www.tpu.ro/......e-observa/

intre 6 si 10 saptamani http://www.healthy.ro/......erale.html

pretul 100-200 lei noi :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 3 luni se vede... a doua parte a intrebarii imi provoaca o stare de rau...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am facut in jur de 3 luni. Nu m-a durat dar mi-a facut anestezie generala. Dupa avort m-am simtit mult mai bine decat in timpul sarcinii.
Am platit in jur de 500 la un cabinet de ginecologie privat.
Si dupa am luat medicamente.
Nu este dureros, dar este frumos sa poti pastra bebelusul, este AL TAU. Gandeste-te bine.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avortul se face cat mai repede pentru ca nu asa mare durerea...costa 150 ron + 40lei controlul. E pacat sa avortezi, dar suntem prea fragede pentru un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 2 luni. Si este bine sa-l faci la spital si la spital, este un milion jumate, la cabinet costa vreo trei.

| hopeless1111 a răspuns:

Buna. Burta se cunoste mai mult sau mai putin depinde de persoana. Un avort se poate face cel mai devreme dupa a sasea saptamana, cel mai indicat este sa se mearga in a saptea saptamana si a opta apoi se mai poate face avort dar este dureros si mai periculos. Pretul este in jur de 400 ron depinde de cabinet si de numarul de saptamani. Este preferata anestezia locala, in cele mai multe cazuri pacientele nici nu simt ca au facut o intrerupere de sarcina.