| anonim_4396 a întrebat:

In ce conditii se ia o boala prin transmitere sexuala? in cazul in care se foloseste metoda de contraceptie coitus, daca nu se termina baiatul in fata, este posibil ca fata sa fi luat o boala? ( nu sunt in situatia, dar ma gandeambig grin

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prezervativul te apără de bolile cu transmitere sexuală (B.T.S.).
Orice contact fără prezervativ este o sursă sigură de contaminare.
www.seximus.ro
Pa, pa.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poti sa iei o boala si daca doar te atingi cu cineva infectat in zonele voastre genitale! De aceea se foloseste prezervativul!

Invata mai intai sa respecti foarte bine igiena, mai ales spalatul pe maini si in zonele genitale, dimineata si seara, si apoi sa inveti sa practici Petting-ul!

| answer a răspuns:

Cu oameni ca iulikka se va umple tara asta de SIDOSI si de HEPATICI in curand! Fie si o singura penetrare sau chiar atingere a organelor genitale fara protectie (prezervativ sau diafragma) poate duce la transmiterea unei boli! Multi nu stiu ce boli tampite si grave exista; chiar daca sunt rare, ele exista si au rezultate socante; Metoda despre care ai spus tu aici, are rolul de a incerca sa se evite o sarcina nedorita! E o metoda care are sanse de a-si atinge scopul destul de mici! Adica nu este o metoda deloc sigura! Sper ca te-am lamurit! Protejeaza-te!

| ynna93 a răspuns:

Pai da n-are treaba terminatu`.se ia daca nu folosesti prezervativ.nu exista alta metoda pentru a preveni boala cu transmitere sexuala.

| iulikka a răspuns:

Nu se ia daca nu isi da drumu in fata