| neanderthalfararusine a întrebat:

Cum ne dam seama daca am luat o boala prin transmitere sexuala? este vizibil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu este vizibil.Bolile cu transmitere sexuala se iau doar prin contactul organelor genitale. Daca n-ai fost protejat si ti-ai bagat madularul in pasarica atunci risti sa fi contactat astfel de virus.Iti poti da seama daca ai contactat astfel de boala facandu-ti analizele.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de boala, unele sunt vizibile, altele nu.
Se recomanda analize medicale la 6 luni de la contactul sexual suspect. atunci pot sa apara in analize toate bolile nasoale, care mai devreme de 6 luni nu ar fi vizibile. bafta!