| TheFirstKiller a întrebat:

In general, ce fel de fete le plac la bisexuale, dar la lesbiene? Ma refer la lucruri in mare (de exemplu: mai masculine, mai feminine?)

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Sper ca nu mi-o iei in nume de rau ca raspund eu ca baiat dar fenomenul nu e chiar atat de dificil de perceput.

Daca ai auzit de Portia De Rossi, e o actrita lesbiana care a jucat in serialul Ally McBeal si care e cu Elen DeGeneres. Elen are intr-adevar parul tuns scurt dar nu se poate spune ca ar fi o femeie masculina, ba chiar e draguta.

Lasand exemplul la o parte, ideea e ca fiecare femeie bisexuala sau lesbiana are preferintele ei. Unele prefera femeile mai masculine, altele pe cele mai feminine, nu exista nici macar o regula ca cele mai feminine sa le prefere pe cele mai masculine sau invers.

Exact ca in cazul baietilor gay care pot prefera unul sau mai multe tipuri de parteneri.

De multe ori depinde si de persoana, nu ne indragostim mereu de aspectul fizic.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Biologic vorbind o lesbiana de fapt baiat dar traieste intr-un corp de femeie, bisexuala simnte o atractie egala

| Alisse a răspuns:

Si eu cred ca depinde de gusturile fiecaruia. Eu fiind lesbiana ma simt atrasa atat de cele feminine cat si de cele masculine dar cel mai mult imi plac fetele care sunt intre happy

| BbyLov a răspuns:

Asta depinde de fiecare. Unele fete pot fi atrase si de fetele mai masculine si de cele feminine. Majoritatea fetelor lesbiene consider eu ca sunt atrase de fetele mai feminine, dar depinde foarte mult de gustul fiecareia. happy