| RoxGn99 a întrebat:

În iulie am cunoscut un băiat, am fost amici un timp. este varul colegei mele de liceu și cea mai buna prietena. Pe 11 l-am cunoscut pe el pe 13 ne am văzut din nou iar a doua zi a plecat în Anglia. Am început sa vorbim pe Facebook sa glumim și sa ne trimitem mesaje mai siropoase. Apoi am început o relație la distanta și vreau sa spun ca a fost una dintre cele mai frumoase lucruri pe care mi s-au întâmplat, el e nebun și glumeț așa ca mine ne potriveam în afara faptului ca el era înalt și slab iar eu micuța și un pic grasuta, toți din familia lui inclusiv mama și sora au început sa mă trateze ca pe un membru al familiei mama lui îmi spunea nora iar sora lui cumnata și pentru mine însemna mult înainte de sărbători mai exact pe 20 decembrie ne-am despărțit de la mici gelozii de ale mele aveam impresia ca nu are chef de mine când el era extenuat de la munca! Nu știu de ce dar mi-a spus ca e mai bine sa rămânem prieteni și am fost devastata, nu am vorbit pana acum pe 9 februarie iar acum ma căutat m-a sunat cu camera sa mă vadă a vorbit cu mine ca înainte când eu îmi pierdusem orice speranța. Voi ce credeți?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca gelozia este o bolaa urata care ucide tot ce-i frumos si sanatos intr-o relatie.
Relatiile cu oamenii gelosi nu rezista niciodata si daca rezista o perioada mai lunga, este probabil ca celalalt partner te iubeste prea mult, dar pana la un anumit punct, cand si lui ii va fi greu si impsoibil sa mai accepte si atunci, relatia se rupe.
Am un singru sfat sa-ti dau: lasa gelozia si controleaza-te, eventual musca-ti limba cand te apuca veninul, daca vrei sa fii fericita in viata!

| Fatanumarul1 a răspuns:

Nu am citit tot pentru ca ai scris foarte mult dar sa ti spun ceva INAINTE toate fetele plangeau ca pleaca toti baietii la raboi acum plang ca pleaca toti in Anglia hahahahaha