| andreialexandru a întrebat:

In primul rand va multumesc pentru acest site! Chiar era cazul pentru asa ceva!
As avea si eu o problema...sa-i zicem asa... m-am indragostit acum un an de o colega de clasa... ea era cu un tip f tare, dar care a plecat departe si s-au despartit! Norocul meu! A existat o perioada in care am incercat sa o uit, sa o urasc doar pentru ca nu vroiam ca ceilalti tovarasi din clasa sa se supere...nu vroiam sa spargem gasca din cauza mea! dar nu am reusit! O iubesc prea mult!
Dar...acu o saptamana am fost la mare 6 colegi, printre care si ea...ne-am cazat si eu am ramas in acelasi pat cu ea...singuri...pentru faptul ca suntem buni prieteni! intr-o noapte i-am spus ce simt pentru ea, ea raspunzand ca si ea s-a gandit ca putem fi impreuna! N-am incercat sa fiu magar si sa o sarut, din prea multa dragoste! Mi-a mai zis ca a suferit mult dupa fostul ei, ca ma poate face sa sufar, ca nu mai stie sa iubeasca! In rest totul a fost perfect:ne-am facut masaje, ne-am pipait...am dormit unul in bratele celuilalt. Daca era o fata ca oricare alta as fi incercat sa o vrajesc...sa o sarut...chestii...dar pe ea o iubesc prea mult! n-o voi face decat daca si ea vrea!
Acu sunt acasa si vb prin mesaje...pe mess... m-am indragostit in ultimul hal... o visez noaptea...nu pot sa mananc... ce sa-i faci?!

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Din moment ce tipa a acceptat sa doarma cu tine...sa va faceti masaje si toate celelalte... e clar ca pentru ea esti ceva mai mult decat un prieten foarte bun...si nu ar avea nimic impotriva sa o saruti.
Eu zic sa mergi maine sa o astepti in fata casei cu un trandafir si un inel dragut.Propunei sa fiti ceva mai mult decat prieteni foarte buni...si spune-i toate motivele pentru care ati putea fi impreuna.
Nu are rost sa lasati ceva frumos sa treaca pe langa voi. Puteti incerca... poate chiar o sa dea roadebatting eyelashes

ps: toata povestea de mai sus suna ca un film romantic ce se termina cu un happy end big grinbig grin

8 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Din ceea ce povestesti sansele sunt mai mult decat reale trebuie doar putina rabdare, putin romantism, un cpic de diplomatie si multa incredere in tine. Sunt convinsa ca un trandafir, o plimbare pe inserat in parc, un film romantic si multa intelegere vor fi cheia succesului si pana la sfarsitul verii ne vei scrie fericit ca sunteti impreuna (asta daca vei mai avea timp de scris)

| Encore a răspuns:

Dap cum zice pupimik chiar zici ca ai povestit o poveste de dragoste big grin, eu zic sa te vezi cu ea si pur si simplu sa o saruti nu o sa te refuze si sunt sigur ca o sa aveti o relatie frumoasa tongue

| Ioana_8202 a răspuns:

Ce frumos e sa iubesti...pentru tine ar fi bine sa fiti impreuna... daca e asa d mare dragostea asta... e pacat sa nu ti-o impartaseasca si ea

| rachid_4824 a răspuns:

Frate! NU CEDA NICIODATA! Nu te lasa moale, pentru ca mai tarziu o sa regreti! gandeste-te cum o sa fie viata ta, daca mai tarziu o sa te insori si poate nevasta nu o sa fie ceea ce ti-ai dorit tu?! O sa iti spun mereu..."Un pas mic m-ar fi dus mai aproape de ea"si stii la cine ma refer, nu? Asa ca nu lasa sa treaca asa o ocazie pe langa tine! Fa tot ce e mai bine pentru tine si o sa culegi roade bogate! Bafta

| doinisor a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci daca o iubesti asa mult incearca sa legi o relatie mai intima cu ea, daca ea nu doreste asta e mergi mai departe.

| dinamo a răspuns:

Pai cred ca devi obsedat de ia, sa te vad atunci cand va despartiti ca eu nu cred ca nu o sa va despartiti niciodata. Nui mai da ata atentie si o sa fie bine crede-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucura-te de aceasta perioada si traieste intens fiecare clipa! Nu forta lucrurile, lasa sa vina totul de la sine.Succes!

| aliquebest98 a răspuns:

Ce dragut.Si eu am un prieten...Si sincera sa fiu si eu as vrea sa merg in excursie si sa pic cu el in aceeasi camera, cazata... Ce pot sa zic, nu te lasa!