| Anoniu a întrebat:

In seara asta am facut sex neprotejat..la inceput am avut prezervativ. dar s-a rupt si am continuat asa putin. dar el nu a ejacuat inauntru. dupa calculele mele cam in 3 zile as avea menstruatie dar nu o am regulata asa ca nu pot garanta. Care este riscul sa raman insarcinata.

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sanse mici daca ai spus ca nu a ejaculat in interior si esti si in perioada nefertila, dar totusi v-ati riscat oeaca, grija mare, mai bine dati 20 de lei pe prezervativ si scapati de stres decat sa platiti cu viata si libertatea voastra in cazul in care ramai bortoasa

| Mentosanaaa a răspuns:

Aproximativ nule.

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea formarii unei sarcini in astfel de conditii nu poate fi niciodata exclusa sau eliminata 100%, fiindca poate exista probabilitatea de a se si realiza intro proportie imposibil de precizat, insa este destul de mica daca intr-adevar este spre sfarsitul ciclului menstrual chiar si neregulat. Depinde in primul rand de experienta sexuala dar mai ales de capacitatea de a reusi sa-si coordoneze si controleze perfect ejacularea si sa nu fi existat urme de sperma pe penis. Fiind fata ar trebui sa stii ca femeia poate ramane insarcinata doar in cazul in care sexul are loc in perioada fertila si patrunde/ajunge sperma in vaginul ei. In concluzie probabilitatea formarii unei sarcini depinde de mai multi factori si din acest motiv nu poate fi exclusa chiar daca posibilitatea exista dar este totusi foarte mica. Multa sanatate

| ISKillerX12 a răspuns:

Sunt sanse mici daca a scos prezervativul repede dar daca nu ghinion.