| ingerassecret a întrebat:

In seara asta am primit cea mai "urata" palma de la viata.Fostul meu prieten,care l-am iubit cel mai mult si inca il mai iubesc, desi numai merita asta, a dat in mine.Am fost impreuna 5 ani, si ne-am despartit acum 2 luni.Incepusem sa ne intelegem bine, si chiar speram la o impacare, dar acum totul sa naruit sad.
Chiar nu il credeam in stare de asa ceva.Omul care candva imi spunea ca ma iubeste,azi sa faca asta.
Dupa ce m-a lovit,a venit langa mine, a vazut ca am inceput sa plang si si-a cerut scuze, insa i-am spus ca pentru ce a facut in seara asta nu o sa il iert niciodata.Si pe langa asta, mi-a mai spus ca si-a facut si prietena straight face...
Cum sa despasesc tot ce intamplat in seara asta? sad desi nu merita, eu inca il mai iubesc sad
Ce sa fac mai departe? mai merita sa mai vorbesc cu el?
Chiar am nevoie de sfaturi de la voi sad

11 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Whaaaaaaaaaaa'?!?!?!
Pe langa ca te.a lovit, te si inseala?!?!? Une.i torta, unde.i torta?! Sau mai bine cutitul!
De te mai prins ca esti iubita lui, te mananc! Cu tot cu fulgi!
Cum sa stai cu asa un depravat?! Vrei sa iti omoare mai incolo copii in bataie? Sa suferi precum Ana din Ion? Daca esti la liceu, citeste numa ce urat se poarta Ion cu Ana, asa o sa ajungi si tu, ba chiar mai rau, ca parca el la un moment dat a fost doar indiferent fata de ea,,,, oricum a trecut multa vreme, nu mai tin minte de atunci.
Deci NUUUUU! TE fortez, te rapesc, ce vrei tu, dar nu te las sa mai fi impreuna cu asa un mizerabil! Esti tanara, frumoasa, gingasa si plina de bunatate, gaseste-ti unul care sa te faca fericita. Multi ar da orice sa fie cu asa o fata valoroasa ca tine! El te si manipuleaza, dar isi si bate joc de tine in cel mai groaznic hal, cred ca mai rau de asa nici ca se putea,,,,
Deci sa nu mai ai nicio tangenta cu el, niciuna! Sunt si eu fata, si acum simt nevoia sa fac pe 'sora mai mare' sau cum vrei tu sa spui, dar asa ceva sa nu faci, sa nu mai fi impreuna cu el sub nicio forma. Cauta.ti un tip care sa te faca fericita.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din tot regnul animal se pare ca doar anumiti "barbati" sunt in stare sa-si manifeste suprematia fata de o femeie prin forta pumnilor si lovirea acesteia. Cu cat te vei desparti de el mai repede cu atat mai bine. Viata merge inainte. Succes.

| neutrino a răspuns:

Acest om nu mai merita nimic din partea ta: nici macar dispret.

| Emilian65 a răspuns:

Daca a dat odata va continua sa te bata mereu. Asa ca lasa-l si gaseste-ti un iubit cu adevarat si care sa nu te bata.

| sofisis a răspuns:

Deci sta 5 ani cu tine, va despartiti, isi face gagica si te mai si pocneste pe deasupra...frumos.
Eu zic sa il ierti si sa stai atarnata dupa el pana cand se indura sa i se faca mila de tine si sa te primeasca inapoi!
Tu ce zici?

| peperonies a răspuns:

(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
DEAL WITH IT!

| peperonies a răspuns:

Se pare ca ai primit o palma destul de urata si de la el.

| Lawliet14 a răspuns:

Adevaratul lui caracter... Imi pare rau! Ce sfaturi sa-ti dam cand tu nu ti-ai invatat lectia de la viata? Nu ar trebui sa fi atat de inconstienta. Daca astea nu sunt motive puternice de despartire, atunci noi ce sa mai zicem? Dar tu fa ce vrei, poate te lecuiesti! E foarte greu sa te desparti de un om pe care-l iubesti daca nu ai motive, dar repet, astea sunt motive puternice. E usor sa il si uiti asa. Nu pot sa va inteleg pe voi femeile de ce sunteti atat de dependente... Macar daca ar merita! Dar da in tine si inseala. Faptul ca da in tine nu-l scuza nimic. Este incredibil cat de disperata esti si cum v-ati tot impacat si reimpacat, ca Bahmu si Prigo. Chiar imi pare rau, esti abuzata! sad

| grab a răspuns:

Intreaba una care a mai primit palme, maxim 2. daca intrebi una care primeste zilnic o sa iti inoculeze o altfel de idee si nu e de tine.

| CezarinaLunaria a răspuns:

Să nu mai conteze pentru tine nici negru sub unghie.

| PanaDeIdei69 a răspuns:

Tulai doamne fereste.
NU MAI MERITA SA VORBESTI CU OMUL ALA?! II FRUMOS CE TI-A FACUT?! SA-TI TRAGA O PALMA?! ASTA NU-I DE IERTAT! CHIAR ASA?! CICA ''mai merita sa mai vorbesc cu el'' HELLO! DELOC NU MERITA SA MAI VORBESTI CU ALA.
Desi.
Si eu am patit cu o fata..chestia asta.
Mi-a tras o palma pentru nu stiu ce motiv..era nebuna ce sa-i faci.DAR am mai vorbit cu ea?! NU am dat-o la... si gata.
Ai sa depasesti chestiile astea, sa-l mai iubesti dupa ce ti-a tras o palma?! doamne..nu-i bine chestia asta, inteleg tii la el il iubesti vrei sa te impaci cu el, dar totusi, n-are cum sa tina la tine DACA TI-O TRAS O PALMA! nu-i frumos asa.
Si-a facut si prietena?! hopa..mno..deci cum sa merite sa mai vorbeasca cu tine?!
Scuze? si-o cerut scuze?! DEGEABA! si-a cerut scuze..doamne..el crede ca esti o ''carpa'' de sters,DAR UITE,nu merita chiar DELOC sa mai vorbesti cu el.
Stiu cum te simti.
Deci.
Uita de el, poti sa uiti, incearca gandeste-te la ceva.
Deci nu-i posibil asa ceva.
Doar, gandeste-te la ceva frumos, fa-ti alt prieten si-ai sa uiti de el.
Incearca sa uiti.
Uite.
Relatiile in ziua de azi nu prea merg deloc.