| IceBoy_7588 a întrebat:

Ma numesc Cosmin am doar 18 ani si iubesc foarte mult o fata de aceeasi varsta cu mine! Am avut o relatie cu ea de 3 ani de zile aproape 4. pe 23 Noiembrie fac 4 ani cu ea. De cand a inceput anul 2011 pana acum s-a comportat c-am urat cu mine, mereu o intrebam ce are si nu vroia sa-mi spuna. Si pana la urma am vazut conversatii de ale ei cu prietenele ei ca ii place de alt baiat de la ea din clasa. De atunci de cand s-a intamplat asta am vorbit cu ea a inceput sa planga, nu mai putea respira, a spus ca ii pare rau ca nu stie ce s-a intamplat cu ea, ca vrea sa o luam de la inceput. Am vorbit cu respectivu', m-am luat putin de el si acum i-a dat ignore iubitei mele si am observat ca e suparata ea din cauza asta ca i-a dat ignore. Am mai vorbit cu ea. dar azi imi spune ca nu mai merge ca vrea sa ne despartim. O iubesc foarte mult. cum imi poate spune dupa 4 ani de zile de relatie ca vrea sa ne despartim asa deodata, cand ea imi spunea ca nu o sa mai scap de ea niciodata. Am facut orice cu ea, am fost peste tot cu ea, am luat'o peste tot... orice e posibil am facut impreuna. Cand ne intelegeam bine amandoi cand imi gresea. plangea vroia sa se puna in genunchi de fiecare data sa o iert. mi-a gresit de multe roi si am iertat-o. Am poze cu ea si cu noi doi prin casa prin vitrina. Cum pot face sa uit de ea, am de dat bacalaureatu anul asta, si nu pot sa invat deloc. si suntem la sfarsitu lu martie. stau cu gandu' nu mai la ea. M-am rugat de ea sa ne mai acordam o ultima sansa. nu vrea. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi sa pot sa uit de ea, sa nu o mai iubesc asa tare. Am in calculator numai poze cu ea si cu noi doi... Am ajuns sa plang pentru ea. Eu care ma credeam baiat de cartier, eram si eu smecher ca altii. si acum mi-am dat seama ca sunt doar un papa-lapte sad. Facem pregatire impreuna. si nu stiu cum sa reusesc sa nu mai tin la ea asa mult. Va rog mult daca aveti niste sfaturi sunt binevenite. Va multumesc foarte mult pentru sfaturi. dar chiar daca sterg pozele cu ea si cu noi doi din calculator e "degeaba " pentru ca toate pozele " numai " cu mine is facute de ea pe unde ne duceam impreuna. Am foarte multe cadouri de la ea chiar si haine. pe unde merg imi aduc aminte de ea " ca pe aici am fost si cu ea " orice melodie ascult imi aminteste de ea " pe melodia asta am dansat cu ea la petreceri ". orice gandesc ma duce la ea. E cam complicata situatia. Recunosc ca si eu am gresit de multe ori, o jigneam cand eram suparat pentru ca imi gresea, am si lovit-o de 3 ori, dar eu inainte sa o lovesc incepea ea sa ma bruste dadea cu picioarele in mine si de asta reactionam urat sad si o jigneam. Acum chiar regret. Dar nu stiu. nu stiu ce sa mai spun. NU SUPORT FETELE CARE BEAU SI CARE UMBLA DUPA BAIETI CU MASINI, BANI ETC. Ea pe 8 martie a baut si eu nu stiam ca nu m-am vazut cu ea. Si cand am aflat a cazut ceru' peste mine. E schimbata total ea. nu inteleg ce are. eu m-am despartit de atatea ori de ea. Ma suna, imi spunea ca face ce vreau eu ca sa ne impacam. Odata a venit dupa mine in club cu prietenele ei. dar nu vrea sa recunoasca ca a venit sa ne impacam. Deci ea ma iubea foarte tare. Am vorbit ff mult cu ea in ultimu' timp dar tace. I-am spus ca vine ziua mea acum peste cateva zile si o sa stau singur si ea mi-a zis ca vine si sta cu mine sad. Azi am iesit la o plimbare si am incercat sa o pup. De fapt am pupat-o dar nu ma lasa. Imi spunea ca vrea sa mai iesim asa. M-am invatat cu ea peste tot sad. Ea inainte se plangea la o colega de-a mea ca nu suporta sa o pup eu pe obraz si sa nu o iau de mana cand merg pe strada cu ea "asta se intampla cand eram despartiti". Acum spun eu ca nu suport sa o vad ca merge langa mine cu mainile in buzunar si nici de pupat nu ma pupa sadsadsad. Orice sfat e binevenit, va multumesc si multa iubire va doresc!

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În primul rând, aşa cum rar se întâmplă în ceea ce mă priveşte, sunt de acord cu gigiro şi are mare dreptate.
În altă ordine de idei, hai să-ţi povestesc o treabă: Eu am avut în trecut o relaţie de-aproape 2 ani şi totul a mers impecabil (nici măcar o singură ciondănire sau ceva).
Şi într-o zi am dus-o acasă seara, ca de-obicei după ce băuserăm vreo 2 beri.
A doua zi n-am dat toată ziua de ea şi seara când m-am dus la ea nu mai era nici dracu' acasă la ea.
Plecase cu tot cu familie foarte departe de România. Fără să m-anunţe, fără să nimic. Pur şi simplu.
Mi-a luat o perioadă să mă reculeg dar până la urmă am mers mai departe.
Asta e, mergi mai departe!
Eşti dispus să-ţi sacrifici viitorul (rezultatul de la Bacalaureat) de dragul unor amintiri cu o fătucă ce te-a trădat deja părăsindu-te pentru un terchea-berchea?!
Dă-i tare, strânge din dinţi şi pleacă-n alt oraş la facultate!
Crede-mă, o să fie un nou început minunat!

| gigiro a răspuns:

Un sut in "spate", un pas inainte al umanitatii. Aceasta e viata, relatia voastra s-a terminat.Cine e vinovat, cine nu,.nu mai valoreaza acum nimic.Gandeste-te ca nu esti nici primul,nici ultimul. Suna cam dur, dar asa e. Iti vorbesc din experienta, nu din "carti" sau din auzite.Gandeste-te ca nu ti-a fost decat prietena, nu sotie. Sentimentele pe care le ai tu, le-am incercat.la moartea neastepata a sotului meu.Si eu am crezut ca lumea s-a sfarsit,si eu am gandit ca tine, dar, uite ca am reusit sa mai uit.sa ma reintegrez,cu mari sincope,cu mari poticniri.E incredibil de dureros,dar, tinand cont ca te asteapta bacul, aduna-ti toate fortele si studiaza. Invatatul.nu te va trada niciodata, si poate,la vara,ca tanar student,vei cunoaste la mare,o superba boboaca,care nu te va insela. Speranta moare ultima, nu dragostea. Cine stie de cate ori vei mai fi indragostit? Poate doar o data, poate de inca "x" ori.Nici nu te sfatuiesc sa incerci sa te impaci cu ea,nici sa ramaneti amici, ci, doar sa uiti acesti 4 ani din viata ta.Greu,dar,numai asa iesi la lumina, altfel, cazi in depresie.si nu e momentul.

| Melody a răspuns:

Eu iti propun sa luati o pauza, pana dai Bacalaureatul. Ai toata viata inainte, dar examenul nu sta dupa tine. Ia pauza, treci de Bac, si apoi vei avea mintea mai limpede si vei gasi o rezolvare si la problema asta. Acum esti stresat si din cauza examenului, si deci predispus la decizii gresite. Poate pana atunci ii vine si ei mintea la cap si va stii cu adevarat ce vrea, ca acum imi pare un pic aeriana, nedumerita. Are si ea nevoie de timpul asta sa-si puna gandurile in ordine. Bafta si ai sa vezi ca timpul le rezolva pe toate.

| SunshineGirl a răspuns:

Nu se stie ce e`n mintea ei.Si ea te mai iubeste, poate, dupa atata timp de relatie.Sau poate doar s`a saturat de problemele pe care i le-a facut un baiat smecheras crescut in cartier.O bila alba ai de la mine pentru faptul` ca esti unu` din "bad boys" ca sa zic asa care chiar iubeste o fata, pe bune, fara sa vrea numai sa profite de ea.problema ar fi ca tu ai lovit`o.Ia incearca si pune`te putin in locu` ei si gandeste`te tu cum ai fi reactionat in locu` ei in toate chestiile pe care le-ai zis? Daca ai fi fata, de ce te`ai comporta asa? Mult succes.Si nu uita : un sut in fund, un pas inainte!

| Beautifullies a răspuns:

Din cauza faptului ca ai lovit-o si ca ai jignit-o ea s-a indepartat si mai mult de tine. Sa sti ca o fata daca este lovita de un baiat, nu isi face decat o impresie proasta despre el. Chiar daca o loveste in gluma sau intentionat. Parerea mea este ca, ar trebui sa iti gasesti pe altcineva si sa o uiti. Oricum, ea nu se va mai intoarce la tine dupa ce ai lovito garantez. Bafta!

| SteauaROsie a răspuns:

Haa! ce creanga esti mah,
pe bune,
eu am pus suflet, la o fata intr o saptamana,
si mi a dat papucii pe niste motive aiurea,
am suferit unpik,
si pe la urma mi am dat seama,
ca nu trebuie sa pui suflet la fete,
macar la tineretze,
se merge pe sistemul,
te combini cu una, faci 3 luni cu ea,
o rezolvi,
si apoi paa!
si dupa altele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca s-a saturat sa astepte sa faca dragoste cu tine si ti-a luat-o altul inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma baiete, ce trebuia pina acum nu ai facut.Ai asteptat atit ca ea sa viseze la o partida reusita de dragoste 4 ani de zile? Ai devenit un fel de frate.Relatia exista dar e platonica si nu cred ca va implica sexul.Aici s-a ajuns din cauza rutinei.Se cerea ceva nou, un pas inainte pentru relatie dar nefacindul inseamna ca refuzi relatia in sine.Ce vrei? Sa astepte un melc in secolul vitezei? Esti exagerat.Nu poti dormi, minca? E problema ta. Daca facea-i dragoste cu ea minca-i cit sapte si dormea-i tot atit.Lasa-i pe altii s-o faca.Tu stai si gindeste ce e rau sau bine pentru ea cind ea geme in patul altcuiva.

| IceBoy_7588 explică:

Va multumesc pentru sfaturi, dar eu nu am mai mancat de cateva zile, nu pot dormi, adorm si visez ceva urat " despre ea " ca face ce nu trebuie. Imi vine sa fac orice ca sa o readuc inapoi. O iubesc prea tare. sad

| IceBoy_7588 explică:

Cine a spus ceva de dragoste? Cand faceam dragoste cu ea, era multumita, cu gura ei imi spunea ca vrea si ca ii place cu mine, eu am fost primul' la ea, dar in ultimu' timp ma refuza. Si dupa ce spuneai tu, nu cred ca e vorba de " Facut " dragostewinking. Eu am fost foarte bun cu ea si ea ma lasa asa. O pot crede o " tradatoare "!