| nicoletaMariafumeaza a întrebat:

In timpul actului sexual și-a dat drumul în prezervativ, după l-am schimbat și am continuat dar nu știu dacă a mai rămas sperma pe penisul lui, oricum era aproape moartă, dar după 6-7 min a rămas în mine și până am ajuns acasa a durat vreo 30-40 de minute, l-am scos din mine dar exista riscul să mă infectez sau să rămân gravida?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca a ramas prezervativul in tine, nu crezi ca s-a varsat?

| nicoletaMariafumeaza explică (pentru Violleta2022):

Păi acela era al treilea prezervativ, și și-a dat drumul în primul..eu cer o părere dacă există riscul să mă infectez?!

| Violleta2022 a răspuns (pentru nicoletaMariafumeaza):

"acum 18 ore | nicoletaMariafumeaza explică:
Păi acela era al treilea prezervativ, și și-a dat drumul în primul..eu cer o părere dacă există riscul să mă infectez?!"

Sa te infectezi?
Baiatul are SIDA sau ala boala/virus cu transmitere sexuala?

| dullcat a răspuns:

Intrebarea se repeta. Daca ai crezut ca nu s-a postat de prima data, de citit:

08. Am postat o întrebare, dar nu a apărut pe site. Ce se întâmplă?
Dacă întrebarea pe care tocmai ai trimis-o nu a apărut încă, nu-ţi face griji, aceasta va figura pe site în cateva momente, adică atunci când pagina va fi reactualizată. Întrebările postate de utilizatorii noi vor fi iniţial vizibile numai autorilor lor şi utilizatorilor logaţi. Acestea vor putea fi accesate de toata lumea dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logaţi, fără a fi raportate. Dacă întrebarea cumulează minimum două raportări, ea va fi respinsă de pe site şi va ajunge în atenţia administratorului site-ului. - https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| LoveSleep a răspuns:

Exista riscul si sa te infectezi (inclusiv cu BTS-uri, daca avea) si sa ramai gravida, evident. Nu pare ca e ceva foarte complicat de analizat.

Intr-adevar, riscul de sarcina este mai mic, ca nu a terminat in prezervativul ala, dar exista, din cauza ca a terminat in primul si ati continuat.

Acum, tu ai intrebat daca exista riscul sa te infectezi sau sa ramai gravida. Nu ai intrebat cat de mari sunt aceste riscuri.

Cel de infectie, atat cu BTS-uri cat si o infectie mai banala tine evident de cat de buna e imunitatea ta si daca avea sau nu vreo boala cu transmitere sexuala pe deasupra.

Cel de sarcina, e greu de crezut ca singurul spermatozoid care a fost mai norocos si a supravietuit, e fix ala care a iesit dupa ce a terminat in prima faza, a ramas prin prezervativ si intr-un final a ajuns in tine.

Probabil nu ai nimic, data viitoare scoate si tu prezervativul pe moment, nu dupa 40 min, ca sanatatea ta bate orice situatie care te-a facut sa nu-l poti scoate pe moment.

| nicoletaMariafumeaza explică (pentru LoveSleep):

Da. am mai citit despre și am aflat că prezervativele conțin substanțe toxice, și îmi era teamă să nu mă infectez de la el pentru că a stat în mine vreo 40 de min..la asta m-am referit