| Ofiintă a întrebat:

În urma eşecului din dragoste,sunt într-o continuă depresie.
Simt că numai rezist, pământul îmi scapa de sub picioare,numai văd un rost în viaţă, într-un cuvânt vreau să mor.
E prea greu să suport toate ce s-au întâmplat, ce pot face ca să îmi treacă această stare?

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Cam asa e dupa orice esec in dragoste. cei slabi cedeaza, cei puternici trec peste. oricine de pe planeta asta a trecut, trece sau o sa treaca. nu esti ultima si nici prima, crede-ma. doar tu te poti ajuta sa treci prin asta. nu cauta consolare in orice. cauta taria in tine. puneti in cap un gand pozitiv. viata e mai frumoasa decat crezi tu. acum 1 an jumate viata pentru mine ori ca era, ori ca nu, tot acolo imi era. acum e altfel. imi gasesc imbolduri in cele mai simple lucruri. ele fac totul si te ajuta sa treci peste. nu ceda, gandeste-te ca vin altele mai grele decat asta si tu esti un om puternic si poti multe. nimic nu te ingenunchiaza. crede-ma in ce spui, dar ai grija ca se si intampla! numa' bine

7 răspunsuri:
| Ofiintă explică:

Te-am adăugathappy

| PisicutaNebunatica a răspuns:

Pai fi recunoscatoare pentru lucrurile bune din viata ta. De exemplu pentru parinti tai care au grija de tine sau prieteni tai ce iti sunt alaturi. Atragi cea ce emani, bucurate pentru tot ce te inconjoara si fi recunoscatoare pentru ele, asa o sa atragi o stare de bine si fericirea in viata ta.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Dupa cum ziceam si DNSK cei "puternici" trec cei "slabi" cedeaza.Gandeste-te ce prostuta ai fi tu sa te sinuciz s el traieste maid eparte n-are nici pe naiba si rade de cat de proasta ai fost tu.E doar o porcarie, e doar un amarat de baiat, se gasesc cu miliardele altii, de ce-ti bati capul cu unul.Sincer tu nu-ti dai seama cat de aberant si pueril suna ce spui? Nu mai pune atata atentie pe asa numitele relatii.Nu sunt relatii.Sunt doar "intelegeri" ca 2 adolescenti sa nu ramana singuri.Nu merita sa-ti treaca prin cap asa ceva nici data ai avea 3 copii si datorii la banca, daramite acuma cand e o prostie de moment.Iesi cu fetele, iesi in club, tachineaza baietii, umbla cu fiecare maxim 5-6 luni si bucurate de viata, ca, cu cat de apropii mai mult de 30 o sa trebuiasca sa te gandesti tot mai serios la nunta si chiar vrei sa te mariti cu al 2-3 prieten? Laso naibii de indragosteala si treci peste.E DOAR UN BAIAT.Am fost si eu de 13-14 ani, am fost si eu "indragostit" si doar acuma, singur si mai mare imi dau seama ce porcarie e "indragosteala".Nu exista asa ceva doar iti place persoana respectiva si chiar si intro casatorie, te gandesti daca fie ii ierti greselile fie sta cu persoana respectiva pana cand greselile devin mai frecvente si importante decat calitatile si te desparti.Nu exista "indragosteala" acel ceva sa-ti ia mintile, decat la voi adolescentii.Revino-ti,treci peste "eveniment" distreaza-te cu si fara baieti, fa scoala, bani, bucura-te de ei, si pune mai putina importanta pe "relatii".

Sper ca te-am ajutatwinking
Ceau :*

| MariusDeejay a răspuns:

Buna sexicika stai linisita stiu cum e si eu m-am despartit de prietena mea de 3 luni si e naspa stiu cum crying si eu ma simt foarte naspa sad iesi cu prietenele pe afara distreaza fa ceva sa uiti sa nu te gandesti la ce a fost bafta.

| Oana92 a răspuns:

Mergi la psiholog, depresia nu se trateaza de la sine. Bafta!

| PolishJew a răspuns:

Zambeste azi. maine poate fi mai rau

| Edeline a răspuns:

Inceraca sa fi mai desteapta.nu meriti sa suferi pentru nimeni si nimic.e viata ta si trebuie tu singura sa ti-o faci mai frumoasa! da-i incoloo de baieti ca ei vin si trec pana cand ajungi sa intalnesti persoana potrivita