| Uuasai a întrebat:

In viata iubesti o singura data cu adevarat, ma credeti ca in urma cu ceva timp am iubit o fata, incat am considerat-o sufletul meu pereche, multi in ziua de azi sunt multumiti cu niste partide de sex, sau o partida. Dar intrebarea mea este, daca am pierdut-o si nu mai am cum sa o recuceresc, ce as putea face, pentru a avea o viata mai usoara si cat de cat fericita, cu stima astept raspunsuri sincere si fara "caterinca"(suntem satui de de aia)

Răspuns Câştigător
| Ruxii a răspuns:

Daca nu se mai poate face chiar nimic incearca sa te obisnuiesti cu ideea. stiu ca e greu, am trecut si eu prin asta dar nu ai ce sa faci. viata merge inainte. Gaseste`ti un hobby, iesi cat mai mult timp cu prietenii si ocupa`ti timpul. Dar nu fugii de sentimente. Nu te refugia in distractie sau altele pentru ca atunci cand o sa iti fie lumea mai draga o sa te atinga sentimentele. Asta nu inseamna sa stai mereu sa te gandesti la asta. Dar cand ai prilejul discuta despre asta, te va face sa te simti mai bine. Rana o sa se vindece, mai greu dar o sa se vindece. Timpul le sterge pe toate happy Sper ca ti-am fost de ajutor. Succes

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Citeste 1 Corinteni 13. Asta este iubirea adevarata, nu sex de dragul sexului.

| Floreenofficial a răspuns:

Trebuie sa te resemnezi ...ma refer intr-un sens bun. Ce a fost, a fost. E bine intr-un fel ca lucrurile s-au asezat.Trebuie sa te linistesti sa uiti de acest esec...ca e un esec pana la urma sad si viata merge mai departe.Cauta-ti o alta fata! Bafta! :*

| Monica a răspuns:

Stai liniştit.Sunt multe fete care ar putea fi interesate de tine.Lumea nu se sfârşeşte odată cu ''refuzul''ei sau despărţirea respectivă.
Da, doar o dată iubeşti cu adevărat, dar deseori iubirea este confundată cu ''atracţia''.
Ai grijă şi fii sigur că o să-ţi găseşti pe cineva care să te iubească cu adevărat!
Succes şi sper că te-am ajutat, puţin!

| Maduliciu a răspuns:

Daca chiar nu se mai poate sa o recuceresti incearca sa ti ocupi viata cu altceva, sa nu te mai gandesti la ea, sa i vezi doar defectele, sa vezi ce e frumos si la alte fete si poate vei gasi o alta dragoste, nu e greu. totul trebuie sa porneasca de la tine, numai fi sclavul sentimentelor si al vietii incearca sa fi stapan pe tine si pe sentimentele tale altfel va trece viata pe langa tine si nu o sa stii cand a trecut.

| Uuasai explică:

Pentru cine nu a inteles, nu stateam cu ea pentru sex! iar minori sa se abtina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te ajuta mai sunt si altii cu aceeasi dilema sad
1. ai putea incerca sa-ti tii mintea ocupata
2. concentreaza-te pe scoala/facultate/profesie etc.
3. nu incearca s-o uiti cu ajutorul altei fete pana cand nu esti pregatit pentru ca o sa-ti complici si mai tare situatia
4. incearca sa meditezi... in sensul ca ar fi bine sa ajungi intr-un punct in care sa poti fi un om integru si fara ea... adica sa gasesti motive de a merge mai departe constient fiind ca nu va mai fi niciodata langa tine

gandeste-te ca tu macar ai intalnit-o pe izbirea vietii tale in timp ce altii poate nu si-o intalnesc niciodata

in tituatia ta sunt mai multe variante... daca chiar o iubesti numai pe ea...depinde cat de dispus esti tu sa-ti compromiti integritatea:

unora le place sa sufere la maxim dupa x
unii se resemneaza si se mint toata viata cu alta persoana alaturi
alti isi traiesc viata sentimentala la intamplare si nu le mai pasa
unii incearca sa-si recastigi iubirea fara sa tina cont de circumstante si se lupta cu morile de vant

deci ideea ar fi sa-ti gasesti propriul mod de a merge mai departe

las-ti viata sentimentala in stand -by si incearca sa fi fericit in celelalte planuri

| Teo_3431 a răspuns:

Buna ma numesc Teodora si am 12 ani. Nu ai facut bine trebuie mai in tii sa te insori cu fata respectiva si a pai poti trece de partea cu (sex)e pacat daca nu esti insurat cu ea sa faci (sex)paaa