| anonim_4545 a întrebat:

Inafara perioadei fertile a lunii adica zilele de la mijlocul ciclului exista ceva riscuri sa ramai?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice contact sexual are risc de sarcina. Riscul minim (in prima zi de menstruatie) al unui contact neprotejat este de 4%, deci departe de a fi neglijabil.
In plus, fiecare femeie e diferita. Uite o intrebare in care o persoana spune ca la un ciclu menstrual perfect regulat de 28 de zile, are ovulatia in ziua 23. Asadar, este fertila intre zilele 20 si 26 (pana cu doua zile inainte de o noua menstruatie). http://www.tpu.ro/......asatorita/

| mgtow a răspuns:

Sa ramai cum insarcinata sau constipata la vagin? laughing

| Zenithf a răspuns:

Folositi prezervativul, daca nu vrei sa risti ceva.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai daca el se protejeaza atunci numai este pericol!

| Snow a răspuns:

Nici o zi nu este 100% sigura.Mai bine protejati-va si astfel vei scapa de griji. Succes

| fullmoon a răspuns:

Metoda calendarului este extrem de riscanta pentru ca numai 30% dintre femei sunt fertile exact in acele zile... pentru celelalte 70% perioada de fertilitate nu este numai la mijlocul ciclului...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista daca nu ai ciclu perfect regulat sa vina in fiecare luna exact la 28 de zie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zile*