| Cocolicu a întrebat:

Intrebare. Am 19 ani si vreau sa incep viata sexuala cu o prostituata. Nu o fac din cine stie ce motive, ci doar dintr-unu. Acela de a incepe. Stiti cu totii ca nu poti merge la o fata si sa ii spui: "stai, e prima data, poate nu e ok...", nu poti, te-ar privi cu alti ochi si s-ar putea sa nu mai ai a doua ocazie la acea fata, desi poate e chiar ceea ce ti-ai dori. Intrebarea mea, e vreo problema cu prostituatele? Se gasesc destule si nu e problema de bani si de protejat, ca normal ca nu poti s-o faci neprotejat cu o...'necunoscuta'.

Astept parerile voastre~

Răspuns Câştigător
| smerti a răspuns:

Sincer sa fiu primul act sexual a fost cu o prostituata. A fost un cadou facut de fratele meu si sa stii ca a fost sper, adica dupa cite iti dai seama ca experienta joac rolul in pat pe linga dragoste si sentimente. Ai grija sa te protejezi si totul o sa fie ok.
Mai apoi, peste vreo 4 ani am facut cunostinta cu viitoarea sotie (care era virgina) si sa stii ca in acl moment tu stii ce trebuie sa faci si cum trebuie sa te comporti pentru ca sa fie totul bine. Parerea mea este sa cauti o fata cit de cit curata si protejazate baiete

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Presupun ca stii ca HPV de exemplu se transmite si daca folosesti prezervativ.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

GresitaEintrebarea, zici ca e mai bine bolnav decat abstinent. ma rog, parerea ta, dar cred ca habbar n-ai ce spui.

| Dominicc a răspuns:

Sincer? fie vorba intre noi. ca barbati, eu spun cam asa:

Baga-ti mintile in cap, stiu cum e pofta/chefu de sex dar. se poate stapanii! nu suntem animale si nici disperati dupa sex cu o femeie.
Hai sa iti spun ceva, si femeile au si simt aceeasi pofta/chef de sex ca si noi doar ca ele se abtin mai bine.

Ideea e sa te gandesti bine. prostiuate gasesti destule. cat si fete care o fac pe bani... Daca chiar iti doresti neaparat cu o prostituata. cauta ceva curat, fara bolii sau ceva ca sa iti lase urme. Eu sincer nu m-as duce la una... mai ales pentru un inceput. Suna putin aiurea, nu? nu e vrba ca se lauda sau se ajunge vorba dar. esta ca o masina tricata dusa la service sa o repare.
Vorba aia. esti inca in garantie. mai stai un timp cat te mai duce motorul (cauta o fata pe plac)

Ai de ales:
Intre ca te pune putin la punct in materie de fete incat sa poti avea contact cu o fata, sa o tii langa tine ca relatie si sa vina si sexul de la sine. stiind ca o sa o faci din placere nu de dragu de a te dezvirgina...
Ura. ce rezolvi? cu o prostituata?
Sau poti alege calea de esti deja pornit... cu o necunoscuta!
Probabil nu te poti abtine. dar sunt atatea fete de cauta o relatie, de ce nu te impui si devi baiat mai serios de atat? incat sa ai parte de o relatie si sex, de asemenea?!

Nu poti tine o fata langa tine? ba cred ca poti dar alege scuzele si scaparea...

Poti flirta cu fete. poti ajunge usor la sex cu o tipa care ii devi atragator. si asta fara relatie, doar sa ai putin sau. mai mult curaj tupeu de abordare/ convorbire

Acum nu stiu de ce o faci. ori sa scapi. sa nu rada fetele de tine ori ca sa iti stapanesti pofta.

Nu o sa ai critici cand o sa te culci cu o fata si ii spui "bai. sunt virgin." ce o sa iti faca? te da afara?
Nu stiu ce ai auzit tu dar. realitatea e alta cand vine vorba de sex.

| Cypronge a răspuns:

E viata ta ai dreptul sa faci ce iti doresti, asa ca nu trebuie sa ceri permisiunea nimanui, pentru ca chiar daca e o greseala asta o vei invata pe cont propiu pentru ca indiferent ce as spune eu sau alta persoana tu deja ai luat decizia.
Iti spun doar ca a intretine o relatie sexuala cu o persoana pentru care ai un sentiment de atasare e cu mult mai placut si memorabil decat cu o prostituata, dar daca esti mai nesigur pe tine si dintr-un motiv sau altul consideri ca ai avea nevoie de serviciul unei profesioninste ca sa zic asa, trebuie sa iti iei masurile de precautie protejeazate in primul lucru, al 2 alegeti bine locul pentru desfasurarea actului iti recomand un motel. Poate ca aceasta experienta va avea un efect benefic te va ajuta sa capeti incredere in tine sau te va motiva sa te implici mai increzator intr-o viitoare relatie, dar poate avea un sentiment negativ asupra perceptiei tale asupra importantei unei relatii stabile, dar asta depinde doar personalitatea ta daca te va afecta intr-un fel sau altul.
Si iti recomand sa nu mai povestesti nimanui de asta pentru ca nu toata lumea e intelagatoare si multi prefera sa critice o fapta chiar daca ei au facut-o la randul lor de multe ori.
Ai grija de tine si gandeste-te bine inainte de a lua o decizie.

| wildthing a răspuns:

Eu zic sa nu te duci la prostituata. Primul lucru pe care-l va face este sa-ti ceara banii, si va sta cu ochii pe ceas...te va face sa te simti oribil si nu cred ca ai nevoie de asta, prima data in viata ta cand o sa bagi poola in peezda. Chiar daca va trebui sa mai ai rabdare, gaseste-ti si tu o fata pe care sa nu-ti fie scarba s-o saruti, gandindu-te ca pupi tot bucurestiul in poola. Ai nevoie de o fata afectuoasa, careia sa-i placa sa te imbratiseze, "sa simta"...prostituata e "rece", "nu simte".

| Narcis2007 a răspuns:

Eu zic sa nu faci prostia asta...nu stiu daca e asa cum gandesc eu dar o fata cred ca ar vrea sa fie prima in viata unui baiat asa cum un baiat ar vrea sa fie primul in viata unei fete...

| ELLSSA a răspuns:

Nu inteleg de ce alegi sa te dezvirgineze o "necunoscuta"?
Mai bine iti faci o iubita care e pregatita pentru asa ceva.Nu trebuie sa ii spui nimic, ci trebuie sa faci ceea ce simti.

| lauracraciun a răspuns:

Baby,nu cred ca o fata cu capul pe umeri ar rade de tinehee heeintelege ca virginiitatea nu e chiar asa de rea, poate ca unele chiar ar aprecia asta la tine.si in plus, cu o prostituataraised eyebrowsscuza-ma ca iti spun insa nu ti-e oarecum sa o faci cu cineva care a mai facut-o cu multi altii doar pentru bani.nu m-i se pare ceva iesit din comun la 19 ani sa fii virginstraight face. fiecare incepe cand vrea.pan la urma te stimez oarecum pentru ca in ziua de azi unii incep la 11-12 cand nici macar nu au cu celaughing. insa asta depinde de fiecare.eu zic sa o faci cu prietena ta.sau cu viitoarea ta prietena.sunt sigura ca te va intelegehee heebafta:* si sper sa nu faci greseala asta:d

| anonymus a răspuns:

Esti un prost virgin.

| iJustHaveFun a răspuns:

Faci o prostie ca mai bine sa o faci pentru prima oara cu o fata la care ti si amandoi virgini : mai bine e asa cum zic eu pentru ca o sa va simtiti mai bine cand sti ca e persoana iubita...deci asteapta ca nu te va critica crede-ma

| CudiDaKid a răspuns:

Uita-te la filmul "Blind Dating " poate ai sa intelegi ceva de acolowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal! Si eu la varsta de 18 ani tot cu o prostituata mi.am inceput viata sexuala, ea avea 22 ani vreau sa ati spun ca a fost o super experienta mai ales ca a fost pentru prima data, a avut grija sa sa ma simt foarte bine si nu regret aceea zi, bine e important ca si fata cu care te duci sa fie una buna, curata, sa te protejezi si o sa vezi ca o sa fie super ok, bft si sa ne spui si noua cum a fost happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu vrei, eu nu te pot opri. Calculeaza-ti riscurile unei eventuale imbolnaviri, chiar daca esti protejat (vezi ce a spus Briga), apoi judeca tu. Daca tii cu tot inadinsul, baga mare!

| Cocolicu explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile datehappy Si, am sa va tin la curent in timp cu ce sa mai intamplat in umila mea viatalaughing, asa prost cum sunt, cum a spus cinevalaughing

| nattyC_6241 a răspuns:

Cine ti-a spus ca daca ii spui unei fete ca esti virgin te poate privi cu alti ochi? dimpotriva... unei fete i se pare la fel de interesant sa fie prima. si chiar cu o prostituata? ar trebui sa fie o experienta unica, nu ceva platit.

| Eva_8187 a răspuns:

Eu cred ca fata s-ar bucura.