| Anonimarebela a întrebat:

Intrebare pentru baieti: Cuminte si timida sau nebuna si rea? Sauu. cuminte si educata in general dar nebuna cand ramaneti in doi. Intreb pentru ca eu sunt o fire mai rezervata si mai timida in public, cu toate ca pot fi si foarte dezinhibata cu cine ma stie. Dar am impresia ca baietii din ziua de azi nu mai apreciaza fetele cuminti, se plictisesc de ele si nu sunt deloc pretuite si apreciate. Chiar si fostul meu ma intrista cand imi zicea tot timpul ca sunt prea cuminte.
E ciudat faptul ca. desi considerata frumoasa si timida, cand sunt intr-un loc public nu se apropie nimeni de mine. Cand vad un baiat frumos nu am tupeul sa merg sa-l abordez, astept asta din artea lui, observ uneori si priviri cointeresate dar oricum nu se apropie nimeni.
Multe ori ma gandesc ca nu le starnesc interesul pentru ca atat de tacuta. se uita la mine, ma admira, dar nu se apropie nici unul, zici ca se tem de ceva. Ori voi asteptati sa faca fata primul pas? Lamuriti-ma va rog. Ca nu mai inteleg nimic.

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

De ce ar vrea cineva o fata nebuna si rea? O asemenea tipa va crea doar probleme. O fata cuminte si la locul ei va fi intotdeauna mult mai dezirabila si respectata. Tu presupui ca daca o fata este retrasa, nu starneste interesul baietilor. Gresit. Ei sunt interesati, dar din timiditate sau nesiguranta nu au curajul sa te abordeze...se tem de refuz. Tu trebuie sa reusesti acel compromis intre a-i da unui baiat care-ti place de inteles ca esti interesata de el si e ok sa te abordeze, fara sa pari insa o femeie "usoara". De exemplu, poti sa-i arunci priviri care sa te straduiesti sa para timide, dar sa ai grija sa-l lasi sa te surprinda "accidental" uitandu-te. happy Daca e baiat destept va intelege si va face el urmatorul pas.

| dragosh a răspuns:

Bună!
Prefer cuminte si educata in general si nebuna cand suntem doar noi doi.Atât voi, femeile, cât şi noi bărbații, ne împărțim în două categorii:cei/cele care ştiu ce vor şi invers.Sincer sa fiu cred că în două luni de zile am abordat în jur de 80-100 de fete şi majoritatea erau foarte retrase, ca să folosesc un termen elegant. Dacă mă duc la ea şi încerc să legăm o conversație, se sperie, crede că sunt vreun proxenet, dacă aş fi mai timid nu şi-ar da seama niciodata că îmi place de ea şi că vreau să legăm o relație.Deci,aceeaşi întrebare aş putea să ți-o adresez şi eu ție.

| RAY a răspuns:

Fiecare gandeste si percepe universul din jurul lui in mod diferit avand credinte,dogme,personalitate diferita, degeaba incerci sa intelegi oamenii mereu te vei lovi de complexitatea lor,omul gandeste emotional nu incerca sal intelegi rational,baiati ca si fetele au comportamente imature,bizare,ciudate,scimbatoare etc

barbati care va plac voua si te asigur ca pe TPU nu o sa dai de un asemenea exemplar sau dar foarte rar ca sasi raspunda ei trofele indiferent ca e cuminte sau rea,desigur cu cat fata e mai frumoasa si mai greu de agatat cu atat descarcarea sexuala /orgasmul rezultat va vi mai puternic
degeaba astepti raspunsuri de la baieti care au complexe si frustrari care nu va atrag fizic intreaba un baiat de asta frumos ma tu ce fata tiai dori sa ai? in general raspundem fetelor care arata semnale sexuale,intre o fata disponibila si una indisponibila noi o alegem pe aia disponibila, repet in functie de propia noastra atractie si personalitate, apropo personalitatea, inteligenta, statutul social nu atrage sexual pe nimeni decat aspectul fizic

| danutzu96 a răspuns:

Asta depinde de baiat.

| JustStitch a răspuns:

Buna! Mie imi plac fetele cuminti si timide, mi-ar place sa am si eu o prietena pe atat de timida cat e sa fie si cuminte, pe mine ma atrag acest ti pe fete happy

| OMFGConrad a răspuns:

Depinde de băiat.
Eu vor prefera întotdeauna o fată cuminte și cu un grad acceptabil de timiditate, dar și să se manifeste cât de pasional posibil când suntem împreună - așa ca prietena mea.
Tu, fiind timidă, probabil ai și un stil specific de a te îmbrăca, de a te comporta, unul mai strict decât în general. Acest stil denotă seriozitate, iar băieților(repet, băieților) nu place asta.
Dacă ai găsit pe cineva care îți place, dă-i semne de acceptare și lasă-l pe le să te abordeze.

| SorinelF86 a răspuns:

Toti prefera o iubita cuminte si timida in public, cand ramaneti voi doi e alta poveste si depinde de la barbat la barbat, cel mai probabil asteapta un semn de la tine pentru ca ei te vad cuminte si se gandesc poate ca daca se baga inseama ca nesimtitii vor fi respinsi, si baietii fug de respingere mai mult ca de orice

| Horusss a răspuns:

Eu prefer cuminte si educata, desi foarte rar se gasesc acum astfel de femei.

| Vegeta07 a răspuns:

De parca fetele nu se plictisesc de baietii cuminti