| anonim_4396 a întrebat:

ÎNTREBARE PENTRU FETE :
Ce tip de bărbat preferați?
1. Slab
2. Normal
3. Solid cu masa musculara

115 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

3.7 miliarde de fete/femei. Fiecare cu o viziune diferita. Nu poti sa formezi o parere generala bazandu-te pe 2-3 raspunsuri de aici. Fii cum te simti tu bine, nu mai cauta aprobare, nu te mai mula pe niste opinii subiective.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o diferenta intre ce prefera si ce vrea o fatã.
O sa gasesti pareri nu prea diferite majoritatea spunand ca il prefera "normal".

Dar iti spun eu ca in mai bine de 80% din cAzuri dpdv fizic le plac cei mai solizi si cu masa musculara/inalti. Dar nu recunosc, il prefera "Normal" Dar doar din cauza ca daca ar avea 6pack si masa musculara. Ar insemna ca se uita mai multe fete/femei la el si le este frica sa nu il piarda deoarece automat competitia dintre ele creste laughing

| lilith16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place de tine si imaginaţia ta, nu stiu de unde le scoti dar esti pe bines baiatu, hai sa iti zic ceva, daca au muşchi sau nu au nu schimba cu nimic faptul ca sunt idioti sau redusi la creieras, zic sa iei si asta in considerare data viitoare(((; daca exista fete care clasifica in 2019 baietii după muschi e trista lumea in care trăiesc ele sau dacă ai dat tu de fete de genu ca pare ca stii despre ce vorbesti

| ihnei a răspuns:

Un barbat adevarat trebuie sa fie solid si cu ceva masa musculara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru ihnei):

Și ce faci, când te uiți la un bărbat, dacă nu e adevărat, și nu e nici unul adevărat în jurul tău, că nu au chef să meargă la sală. te călugărești sau îl accepți ca partener și pe unul slăbuț, de 1, 5 metri cu chelie?

Răspuns utilizator avertizat
| MPersephone a răspuns:

Inteligent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru lilith16):

In general oamenii care se uita doar dupã aspectul sunt tristi si superficiali. Sunt perfect de acord cu asta. Legat de "idioti si redusi la creieras","prosti" etc etc te cam pripesti. Nici mie nu-mi plac anumite caractere dar nu pot jigni, nu e etic.

| mgtow a răspuns:

Bani sa fie si trag toate la ala cu finante. Nu conteaza daca e urat sau cu muschi dar banii il fac pe om

| lilith16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut parte de caractere de genul, de asta jignesc, pentru o schimbare, critica poate puţin acida

| Andreeush a răspuns:

Între 2 și 3 laughing

| Freya1 a răspuns:

Spun 2 pentru ca pe langa aspectul fizic mai conteaza si alteceva.
Iar pentru cei care cred ca noi zicem 2 doar ca sa nu părem superficiale, credeti asta in continuare si băgați în voi steroizi ca in 2, 3 ani când vi se va lasa pielea si carne ape voi ve-ti realiza cum fetele normale vor mai de grabă băieți normali nu narcisistă, umflați cu pompa, obsedați de sala sau plini de figuri.Si dupa aia veniți sa spuneti ca toate sunt curve si voi nu stiti unde greșiți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

laughing
Spui 2 pentru ca fie nu înțelegi întrebarea, fie chiar nu vrei sa pari superficială. Faci exact ca tipa de mai sus.
Intr 2 si 3, tu preferi 2? De ce? Ca sa fie pe măsura aspectului tău? Sa nu ți-l fure alta? Luand in considerare doar cele 3 variante, fără alte tâmpenii care deriva din ele(la ea "reduși la creieraș", la tine ceva cu steroizi si "toate sunt curve")de ce sa nu alegi 3? Varianta cea mai buna dpdv fizic.Normal ca pe aia o alegi.

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

2 sau 3

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru nimportequi):

Aici ai dreptate sunt destui care o duc prost chiar daca aratã bine si au multi bani, chestia cu femeile tine de experienta, e exact ca in afaceri si exact ca la sala. Trebuie sa aibã un "game" bun. Sa stie ce sa faca si experienta.

"Lasa internetul si tot afara incearca, o sa primesti refuzuri, dar din 100, tot te accepta macar 5. "
Nu e o idee destul de buna, majoritatea tipilor le trebuie sa aibã incredere in ei pentru a fi buni cu femeile, sa incerci sa te bagi pe 100 e o pierdere de vreme. In timpul ala poti merge la sala Sau sa strangi bani pentru a-ti schimba masina. Lol

Ca sa ai incredere in tine trebuie ai rata de succes mai mare(daca te refuza 95% din fete) esti praf. Ca sa ai incredere in tine trebuie sa ai macar 50-30% rata de succes.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă persoana de langa mine ma iubeste nu are de ce si cum sa mi-l fure alta. Daca tot esti curioasă actualul meu iubit este slăbuț spre normal pentru ca mie imi place si pentru ca am vazut si altceva la el înafara de mușchi si pătrățele pe care poate le are sau le poate face daca simtim neapărată nevoie.Fostul meu iubit a fost normal spre "facut" cum s-ar zice nu neapărat culturist dar nah.
E bine sa iti iei un om ok din punct de vedere fizic, dar cred ca trebuie sa iti placa tie nu societății sau sa fie in tred, iar daca mie asa imi place nu stiu ce aveti voi in potriva sa ma contraziceti. Daca voi aveti alte preferinte e problema voastra, eu nu caut un anumit tipar cum fac mai nou oameni astea ce vor sa fie la "moda".

| Freya1 a răspuns (pentru nimportequi):

La oameni cărora le creste masa musculara din sport, sau care au un corp atletic nu am ce sa le reproșez.Dar in ziua de azi rar mai vezi băieți care să aibă răbdare sau sa fie mulțumiți cu cat fac din mișcare, dieta si sport. Zeci de vedete si băieți ce au o masa musculara foarte crescută au recunoscut că iau steroizi, sunt multe vedete si cunosc eu persoane care după ce sau lăsat de ele arata rau si sunt tineri.Plus https://youtu.be/howDT1Jqq_Y

În fine, nu sunt proasta nici băiat si vezi ca eu nu te-am jignit. Daca nu poti sa imi accepti parerea ignorama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Îmi plac persoanele ca tine.Nu puteti raspunde la obiect pana nu faceti câteva remarci inteligente sau dezinteresate care sa te facă pe tine sa te diferențiezi de restul turmei.Sa para ca tu pui preț si pe alte lucruri, nu nuami pe aspect.Dar din moment ce întrebarea face referire strict la aspect, nu dovedești decât ca ești ipocrita si încerci sa maschezi evidentul.
Si eu pot spune ca am avut un iubit fără un picior, dar asta nu înseamnă ca am un fetish pentru ologi.Nu înseamnă ca îmi plac mai mult barbatii handicapați dpdv fizic.Intelegi unde bat? Nu contează cum e actualul.Il iubești, ai descoperit la el unele calități care in opinia ta compensează orice lipsuri ale aspectului.Asta nu înseamnă ca nu e loc de mai bine.Plus ca nici tu nu ești model.Nu poți sa ai pretenții la bărbați de un anumit fel.Asa ca nu,nu e relevant ce iubiti ai avut,pentru ca principalul criteriu in alegerea lor nu a fost aspectul.
Tie îți place asa? Fara alte paranteze si pretexte, chiar preferi un bărbat slab decât unul care chiar face sala? Indopat cu steroizi, cum spui tu
Iarasi, încerci sa arunci vina pe societate, pe moda, pe trend.E ca si cum ai spune ca e un trend sa-ți placa frumusetea.Aici nu e vorba de o preferința care poate fi persoanala.Ca de exemplu preferința ta pentru înghețată de vanilie in detrimentul celei de ciocolata.Aici vorbim de frumusețe.De standarde acceptate de toți.Tie nu îți place "asa", tu doar nu concepi sa răspunzi la o întrebare legată de aspect fără sa te legi de virtuțile sufletului.Nu cumva sa para ca pui preț pe plăcerile carnale laughing

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă răspundem simplu 2 oricum se trezeau 50 care să zică "pfff prefacuto nu iti place ce ne place la noi toti nu esti om".Am tinut sa plusez cu ce am zis pentru a da de inteles ca nu caut un tipar neaparat si ca prefer mai de graba un om cu un fizic normal decat musculos, dar cu care sa am ce vorbi si care sa aiba alte calitati, sau care sa fie bun din alte privinte.Nu am spus că nu e ok un om cu muschi sau ca nu este frumos, cum de altfel poate sa fi frumos si ok si unul mai slab sau mai gras, dar nu pot acum sa ma dau in rand cu lumea doar ca sa nu te supăr pe tine sau pe nu stiu cine si sa spun "ba esti nebun daca nu ii număr patratelele sau nu ii pot masura brandu cu cu metru nici nu ma uit la el". Încercați să acceptați ca nu e vorba neapărat ca nu te f...ti scuze expresia, sau ca iti iei ultima arătare langa tine, e vorba ca poti sa iti iei un om normal cu care sa fi pe aceias lungime de unda si cu care sa te simti bine iar treptat daca vrei mușchi poate sa isi faca sau sa faceti impreuna.Nu sunt ruptă din soare sa fac nazuri si pretentii, dar daca tie ti se pare exagerat ca imi place sa am langa mine un om normal nu stiu ce ai zice de cele ce zic ca le plac slabi sau grași.

| Vikaa a răspuns:

2.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

"Un om cu fizic normal, dar cu care am ce vorbi si care are alte calități" Tot nu pricepi, nu? Tot pe a ta o ții.Nu e vorba de alte calități.Nu e vorba sa fiti pe aceeași lungime de unda.Nu trebuie sa te facă sa te simți bine. Poate fi si ultimul retardat.E vorba doar de aspect.
Dacă vezi 2 tipi pe strad(ignorând fata) unul slab si "unul cu muschi", pe care îl alegi? Sau, dacă sunt 2 tipi care arată la fata exact la fel,cu aceleași calități,la fel de inteligenți,carismatici, amuzanți s-a.m.d, unul slab si unul cu muschi, pe care îl alegi? Nu e vorba de relații, de iubit, de un viitor soț/tata sau alte tâmpenii.La fel de bine ar putea sa îți dea cineva 2 poze cu tipii ăștia si tu sa alegi.Ce e asa greu de inteles?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

O lungesc degeaba cu tine.Eu cand aud ce fel de barbat prefer ma gandesc ca langa mine nu sa il vad pe strada iar eu nu ma pot lua doar după aspectul fizic.
Mai pe scurt tot 2 aleg si închei discutia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar nu te lași până nu ești proastă până la capăt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Nu te-ai plictisit de voturile astea? Nu faci decât sa demonstrezi cât de cretina ești, si tu, si prietenul tău cu care împarți același unic si amărât neuron.Atat de mult te-am marcat încât îți pierzi timpul (probabil nu ți-l pierzi, nu cred ca ai putea sa faci ceva mai bun cu el)evaluând-mi mie răspunsurile.Trist.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Cât de previzibilă ești. Pusesem pariu cu never că te activezi legat de voturi daca îți zic ceva rolling on the floor)) mersi

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai las-o pe asta cu timpul, că nu-mi ia nici 2 minute și nu e ca și cum ai fi ascunsă pe site-ul ăsta, ai destul timp liber sa comentezi peste tot având în vedere că în 2 săptămâni ai bacul... sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Cu plăcere happy
Mda, 2 minute, si pentru ce? Eu nu te bag in seama(nu te-am băgat pana acum si nici nu o s-o mai fac), dar tu cerșești atenție prin orice mijloc de grădinița.
Si never are bac-ul.Probabil are mai multe motive sa-si facă griji decât am eu.