| Anonim_4708 a întrebat:

Iubesc 2 barbati, ce sa fac? AM o relatie de 2 ani jumate il iubesc mult dar a intervenit intre noi niste certuri care m-au deranjat enorm si am ajuns sa vorbesc cu altul ( care demult tot intra pe mine si nu ii raspundeam pana zilele trecute ) cand cu actualul meu prieten m-am certat mai tare din cauza lui el putea sa plece cu prietenii lui tot timpu eu stateam in casa si m-am hotarat sa-i platesc si eu cu aceiasi moneda sa vb cu X, si X s-a indragostit de mine ne-am vazut de cateva ori si azi ne-am si sarutat sad Asa prost ma simt fata de prietenul meu acum dar ce sa fac el m-a indepartat de el singur sad Si acum prietenul meu e asa schimbat vrea ca totul sa fie bine stie ca vreau sa ma despart de el, iar eu peste 2 saptamani trebuie sa plec din tara la soramea pentru 2 luni crying Ce sa fac daca actualul ma va dezamagi? Ii foarte frumos si ma inteleg foarte bine cu el. dar daca v-oi regreta dupa aia? Daca imi va fi dor de prietenul meu care nu m-a inselat niciodata? crying Astept parerea voastra

Răspuns Câştigător
| Xeromorf a răspuns:

Este numai vina ta, ca ai stat 2 ani jumatate cu cineva care nu te lasa sa iesi din casa, in timp ce el se vede cu prietenii... sfatul meu e sa-ti faci un al treilea prieten, care POATE SA FIE LANGA TINE MEREU si sa ai grija pe viitor, sa numai lasi de la tine... barbatii si femeile sunt egali ca drepturi, si daca tu ii permiti unui barbat sa fie mai presus decat tine, este numai vina ta, si veti regreta amandoi in viitor

asta as face eu in locul tau... dar eu nu sunt in locul tau, asa cum tu ar trebui sa privesti asta ca pe o simpla parere, si nicidecum sa nu faci asa, decat daca asta vrei tu big grin

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu nu inteleg, tu ce vrei de la noi? Ce vrei sa-ti spunem mai exact? Ca trebuie sa fi cu celalt doar pentru ca prietenul tau te poate dezamagi? Parca ai fi copil de-ala mic. In situatia asta numai tu esti de vina si numai tu poti alege ce sa faci! happy

| fabiola a răspuns:

Tu inca nu stii daca iubesti sau te asiguri ca nu ramai singura! Cand iubesti cu adevarat nu te razbuni, nu iti cauti refugiu. Fara sa vrei, pe cel de-al doilea il tradezi si de ce ar merita asta? Este un haos in mintea si in sufletul tau. Poate acea plecare din tara te va ajuta sa-ti faci ordine in toate si poate te si maturizezi putin!

| thereforyou a răspuns:

Esti o c. urva. Meriti sa crapi singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti este putin rusine sa postezi asa ceva? Aici poate sa intre un copil mic. Ce o sa inteleaga? iti zic eu.multe prostii pentru varsata lui.

| deeea_2067 a răspuns:

Nu renunta la o relatie de 2 ani, cel putin incearca sa vorbesti cu el spune. i ce s. a intamplat, argumenteaza. i, spune. i ce nu iti place la el, intreaba. l daca are de gand sa faceti aceasta relatie placuta amandurora...vezi cum se comporta si raspunsurile.Eu ti.as spune sa fi sincera cu el pentru ca doar asa poti face cevawinking
Bafta.

| Oana_1496 a răspuns:

Asa patesc si eu.nu stiu ce sa ma fac. chiar nu stiu...