| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc de mult timp o colega care si ea ma simpatizeaza. Ne intelegem f bine, iar eu incerc sa-i arat ca o iubesc, ea stiind ca o plac. Uneori ma ignora, alteori ma pupa si ma imbratiseaza si zice ca tine la mine. Acum un an am incercat sa o scot in oras, dar m-a refuzat cu o vaga parere de rau. Recent, mi-a zis, mai in gluma, ca poate vom iesi in curand la un suc. Acum nu mai stiu ce sa mai fac. Cand incerc sa fiu mai intim cu ea(de ex sa o iau de mana, sa o mangai pe obraz sau sa ramanem singuri undeva) da inapoi zambind, mereu zicand ca nu are timp(sau "nu acum", etc). Voi ce parere aveti?

P. S Daca as lua-o de-o parte si as saruta-o pe gura, spunandu-i ca o iubesc(ceea ce nu i-am spus niciodata in mod direct), credeti ca as realiza ceva?

Avem 18 ani.

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Da, poate ar funcţinona. Dar bine ar fi să o inviţi iar undeva, căci poate asta aşteaptă.

| mona a răspuns:

Cred ca e mai timida din fire dar spune-i ce simti ca, sa stie, poate vei realiza ceva cine stie.

| Atechan a răspuns:

Da ced ca ar functiona.Cred ca ar fi mai misto daca ai pune un prieten bun sa te cheme "urgent" imediat dupa ce o saruti si sa pleci in graba fara sa-i mai spui nimic. Apoi, cand te vei mai vedea cu ea totul va veni de la sine big grin
SUCCES!

funda?