| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc de mult timp o colega care si ea ma simpatizeaza. Ne intelegem f bine, iar eu incerc sa-i arat ca o iubesc, ea stiind ca o plac. Uneori ma ignora, alteori ma pupa si ma imbratiseaza si zice ca tine la mine. Acum un an am incercat sa o scot in oras, dar m-a refuzat cu o vaga parere de rau. Recent, mi-a zis, mai in gluma, ca poate vom iesi in curand la un suc. Acum nu mai stiu ce sa mai fac. Cand incerc sa fiu mai intim cu ea(de ex sa o iau de mana, sa o mangai pe obraz sau sa ramanem singuri undeva) da inapoi zambind, mereu zicand ca nu are timp(sau "nu acum", etc). Voi ce parere aveti?

P.S Daca as lua-o de-o parte si as saruta-o pe gura, spunandu-i ca o iubesc(ceea ce nu i-am spus niciodata in mod direct), credeti ca as realiza ceva?
Avem 18 ani.

3 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Heylaughingok o sa-ti zic cum e situatia vazuta din initiativa unei fetelaughing))stiu cum elaughingsunt unele fete care chiar daca pe fata isi arata indiferenta,in sufletul lor sunt innebunite total.Din ce ai scris mai sus,cred ca tine la tine si mai ales dupa faza cu "poate iesim la un suc" e un fel de apropolaughinge clar ca asta asteapta,ea vrea ca tu sa o inviti undeva la un suc ceva nu stiuhappyincearcahappypropune-i,dar nu pe mess sau la telefonlaughing)cel mai bine e fata-n fatahappysunt multe fete mai timizi,mai cuminti si tu,daca o cunosti ca personalitate iti dai seama ca ei chiar daca ii place ca tu o mangai pe obraz sau o iei de mana, mereu va incerca sa te evite(nu pentru ca nu ii place, ci pentru ca ii sta in fire)Ce ai vrea sa faca? sa stea sa o mangai pe obrazlaughing)asta nu as face nici eu.Si chiar daca ajungi sa deschizi o relatie cu ea,ai sa vezi ca la inceput va fi tot asa timida,pana se va acomoda cu ideea; tocmai de aia tu nu trebuie sa fii asa,tu fi mai tupeist, deschide mereu un subiect de discutie interesant cu eahappyfi mai rauhappyasta o sa-i placadevilbatting eyelashesDaca nu-i placea cum ai reactionat pana acum fi sigur ca nu iti zicea ca n-are timp; iti zicea pe un ton sever s-o lasi in pacehappyfaza cu sarutatu'thinking nu stiu ce sa ziclaughingnu acumwinkingscoate-o mai intai la un suc si dupa poti sa incerci si asta(dar nu ii spune ca o iubesti, asta ii poti spune urmatoarea data cand te saruti cu ea)ii poti spune ca iti place de eahappymult de tot si nici sa nu-ti treaca prin minte sa-i trantesti in fata ceva de genu':vrei sa fii cu mine? sau vrei sa fii prietena mea:O:Onici gand! ea daca va accepta va fi ca si cum ar accepta sa fiti impreunahappy
aaaaa...si inca cevalaughingdaca vei incerca sa o surprinzi cu "sarutul asta" sunt mai mult decat sigura ca va incerca sa te ignore,sa te dea la o parte(tot din fire)dar tu nu te da batut, incearca! n-ai nimic de pierdut... sper sa te ajute pe viitor ce ti-am zislaughingsi daca mai vrei sa ma intrebi ceva, sau daca ai nevoie de vreun ajutor imi poti lasa idul tau de messbatting eyelashes

| stefanioneci123 a răspuns:

Este timida.Incearca sa ii spui ca iti place mult de ea si ca ai vrea sa ai o relatie cu ea. Funda te rog.

| justme94 a răspuns:

Ai grija mare ce faci. Din propria experienta iti spun ca fetele de genul asta sunt inca nematurizate (psihic). Se schimba precum vremea. Azi te iubesc, maine nu, si ritmul poate continua. Duceti-va intr-un loc retras si ii spui ceea ce simti dar nu exagera fiindca se va speria sau chiar va spune ca si ea tine la tine fiind constransa de situatie. Succes! P.S. A fost doar o opinie personalahappy