| Lexiiii a întrebat:

Iubesti si ce folos? Oricum de suferit tot suferi sad

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Macar incerci si odata se obtine un rezultat splendid asa nu se ajunge la suferinta.

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Dragostea si suferinta sunt surori.
Daca te straduiesti, dragostea devine perfectiune.Totul tine de tine.

| Libelle a răspuns:

Nu nu nu!
E frumos sa iubestihappy

Lasa suferinta...
Totul se completeaza, nimic nu ramane neplatittongue
Suferi acum, dar ai sa fii fericita mai tarziu!

| Dash a răspuns:

Exact!
De aceea se zice ca e bine sa NU te atasezi prea tare (sufleteste) de nimeni si de nimic (in afara de familie, bineinteles). Fiindca nimic nu tine la nesfarsit si mai devreme sau mai tarziu vei ajunge sa suferi!

| forever4you a răspuns:

Stiusad insa pentru acea suferinta ai avut in schimb clipe minunatewinking
Cand vad cum visele se sfarsesc ma ambitionez sa reusesc!

| ynna93 a răspuns:

Pana gasesti persoana potrivita s`ar putea sa suferi mai mult.dar dupa ce o gasesti numai suferi asa mult.desigur sunt si certuri dar daca va iubiti treceti prin toate amandoi.

| LiveYourLife a răspuns:

Daca ai o personalitate puternica nu suferiwinking
Si daca iubesti de ce sa regreti ca ai iubit sti cum e orice sfarsit e un nou inceput
iubirea ta nu se termina la acel baiat
si cand ai sa intalnesti un baiat mult mai bun decat fostul ai sa fezi ce fericita vei fi(ma refer la un baiat care sa te iubeasca cu adevarat)
oricum viata nu merita pierduta din aceste motivewinking

| zizibela a răspuns:

Eu mi-am gasit refugiul in martine:X nu te inseala, nu te minte, e mereu acolo cand ai nevoie de el :Xdesii e cam scump dar merge :-J decat sa dau bani sa ii cumpar cadouri unui bou care se pisa pe ele mai bine imi iau martinel :X si ma simt eu bine tongue

| nimiiiiiic a răspuns:

A iubi te defineste ca fiinta, fara iubire nu existi. Nu cred ca e om pe lumea asta care sa spuna ca nu a iubit niciodata. Faza cu suferitul nu e o regula, uneori ambii parteneri sunt de acord sa mearga pe drumuri diferite.

| Kazimir a răspuns:

Vai dar cate sentimente si suferinta. mi-au dat lacrimile sad
eu iubesc ceva ce nu are cum sa ma faca sa sufar. sticla de bere!
cheers mate

| BellsC a răspuns:

Da...dar dragostea este cel mai frumos sentiment si merita sa-l traiesti macar 2 minute... apoi poti suferi in tacere.
Oricum nu mereu vrei suferi ...stai linistita daca iti gasesti jumatatea...totul o sa fie binewinking

| Freedom_1119 a răspuns:

Majoritatea din noi "iubesc" si ashteapta sa fie iubiti, ashteapta o rasplata si daca o primesc ei considera ca si-au gasit fericirea, in caz contrar "sufera". Insa totul este de fapt altfel...doar iubind poti fi fericit, poti fi implinit... iubirea te face sa renasti, te inaltza.Atunci cînd iubeşti sufetul iţi dansează, totul in jurul tău prinde viaţă, florile vieţii tale sunt mai colorate ca niciodată, te simţi prins într-un coltişor de rai.Trebuie sa inveti sa daruiestiiubire,fara a ashtepta ceva in schimb, sa iubestichiar si atunci cind nu esht iubit, si doar atunci vei stii ce este adevarata fericire.Nu exista om mai fericit decit cel ce daruieshte iubire.