| Originalone a întrebat:

Iubire.
Bun.
Femeia nu poate face sex cu om asa usor, dar barbatul poate cu orice femeie oricand si in orice loc posibil.
Femeia nu poate iubi un suflet rece, dar barbatul poate ca nu prea are asa multe sentimentele, este mai insensibil el asa in iubire.
De ce femeia se ataseaza mai greu cand vine vorba de iubire si barbatul pica imediat in plasa?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.Femeile vor iubire si barbatii,sex.
Barbatul,ca fiinta reproducatoare,cauta sa-si imprastie "samanta" peste tot,cu cat mai multe femele,cu atat mai bine,isi asigura continuitatea prin urmasi.
Femeile,la randul lor,devin selective,cautand sa gaseasca cei mai buni masculi,in asa fel incat copiii rezultati sa fie exemplare cat mai reusite,ele cauta mereu masculul alfa.
Deci,totul este un principiu de baza al inmultirii si continuarii speciei.
Barbatii cauta cantitatea,femeile calitate si, impreuna, asigura perpetuarea speciei.
Asta e explicatia.

| AlexaMarina a răspuns:

Poate pentru ca femeia se gandeste de doua ori inainte sa ia o decizie, mai ales cand e vorba de dragoste. Avand in vedere ca femeia se ataseaza mult mai tare, analizeaza situatia ca sa nu aiba de suferit.

| cornel13 a răspuns (pentru AlexaMarina):

Adevarat barbati sunt mereu cu capul inainte dar nu prea ne gandim mult inainte sa acctionam.