| alecsalecs a întrebat:

Iubirea in exces, Dauneaza Grav Sanatatii!?!?

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Când iubirea este în exces, omul nu are onoare şi demnitate.
excesul va consuma flama iubirii.
poate ca atunci când ne gasim salvarea în bratele unei persoane care ni se pare a fi jumatatea, exageram. Multiplicam calitatile. Stergem orice defect. Într-un cuvânt, obsedam. Ori e diferenta între dragoste, ca sentiment nobil, si obsesie, ca afectiune.
Dragostea care sufocă este o mare durere pentru parteneri. De cele mai multe ori, aceştia se despart iubindu-se, dar asta nu mai contează pentru că nevoia de libertate este mult mai intensă decât de a construi de la început.
Ne întoarcem de unde am plecat pentru că ne stă în fire. Singurul remediu ar fi să ne bucurăm de prezent atât cât putem, încercând să nu facem excese. Să nu fim egoişti şi să îi lăsăm celuilalt libertatea de a petrece timp şi cu el însuşi.

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca te referi la iubirea fizica, atunci da, poate sa te epuizeze si poate sa duca la unele probleme de inima, etc.

| justfreelove a răspuns:

Numai daca e singulara. laughing))

| zăGhost a răspuns:

Daca e sa iau drept figura de stil ce ai scris, atunci da.
Intr-o relatie, de obicei, are de castigat mai mult cel care pune mai putin suflet.

| wolder a răspuns:

Daca nu iti este impartasita... Da! Dauneaza grav sanatatii, dar daca iti e impartasita totul e okbig grin

| Neinteresantul a răspuns:

Da. Iubeste cu limita si pe cine merita. Daca te dedici tot, pierzi tot. Dauneaza si sufletului, nu numai sanatatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inca cummmmmmmmmmmm, daca nu sti cum sa o "consumi"... si mai ales dauneaza grav inimii ..si asta bineinteles daca tu la randul tau nu primesti iubire. In cazul de fata ar fi ca si tutunul- dauneaza grav plamanilor, asa si cu iubirea asta, dauneaza grav inimii, ti-o distruge happy.
Cred ca multi suntem diagnosticati cu vreo boala din cauza "iubirii in exces" laughing.

| rousz a răspuns:

Daca nu risti nu castigi nu? bine aici ne putem referi la mai multe, consider ca iubirea o putem privi din 2 puncte de vedere, este un sentiment frumos si pur si demn de spus'' bhai am iubit si eu o data cu adevarat'' dar si dureros( atunci cand intervin certuri, si despartiri ) dar nu putem privi viitorul fara iubire, caci este peste tot! deci iubirea nu dauneaza si dauneaza! parerea meawinking

| Firdinica a răspuns:

Da dauneaza...

| MaicutaMaui a răspuns:

Da!
Sexul este calmantul dragostei destramate.
Sexul oral rezolva inflamatiile gatului.
Sexul anal rezolva constipatia.
Sexul vaginal rezolva durerile de cap plus de burta.
Sexul pe langa sau la nimereala rezolva monotonia.
Sexul virtual rezolva fanteziile sexuale.
Sexul in trei... mi s-a facut pofta, gata nu mai scriu nimic laughing

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Ma eu cred ca poti iubi cat vrei pentru ca, ea te face sa te simti alive!
Iubirea e cea ce te ajuta sa te ridici cand esti jos si sa continui mai departe, pe de alta parte probabil tu te referi la obsesie...da, aia dauneazalaughing)
Numai binewinking

| nuamnumedececontinuuisacitesti a răspuns:

Nuuuuu ajuta sanatatea!

| noname29 a răspuns:

Ci cu tini? ce cu intrbarea asta pe capul tau de cocalar?

| Madalin_Laurentiu_1992 a răspuns:

Da...daca e prea mare rolling on the floor)