| sanda01 a întrebat:

Iubirea se numeste suferinta?

21 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Da. caci iubeste numai cel ce sufera. deci iubirea include si suferinta/... pentru ca iubesti. depui mult suflet in relatia data. si esti ranit deseori.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Nu. iubirea nu se numeste suferinta.

Poate nu ai gasit persoana potrivita care sa te merite.

Capul sus! Toti/toate, (cred eu ) ca macar o data in viata trecem peste asta!

O zi placuta!

| lostcontrol12 a răspuns:

Iubirea este acel sentiment care ne incearca pe toti cel putin o data in viata.
Este momentul in care renunti la a mai spune EU si EA si vei spune NOI!
Iubirea este ceea ce ne face pe noi sa ne simtim oameni.
Iubirea nu cere socoteala si nu contabilizeaza nimic.

"Sa iubesti nu e nimic. Sa fii iubit e ceva. Sa iubesti si sa fii iubit e totul."

„Iubirea nu se dovedeste... iubirea se simte! Iubirea este IUBIRE! Iubirea o daruiesti, iar atunci cand o primesti esti fericit!"

| i.love.me a răspuns:

Tepes iubirea e amara la sfarsit...cand e la incep[u totul e bine si frumos. dar iubirea acum ma lasa rece chatterbox

| M.J. a răspuns:

Cu siguranta

| Crs a răspuns:

Pe zi ce trece tot mai putini oameni stiu sa iubeasca, pentru ca fug de suferinta. Atunci cand iubesti mai si suferi, pentru ca apar si mici certuri, te mai contrazici, se mai intampla cate ceva si mai si suferi. Dar iubirea nu inseamna in totalitate suferinta. :*

| Eu4EverX a răspuns:

Daca e o iubire interzisa da se poate numi si suferinta.

| deiutza_9183 a răspuns:

Din pacate pentru mine mereu iubirea a fost suferintacryingcryingcryingcrying

| duDu_8774 a răspuns:

Pentru mine da

| dragutza a răspuns:

Iubirea da se numeste suferinta, ca atunci cand iubesti risti si pui totul in joc in aceea iubire si esti cea mai fericita din lume! si gelozia este iubire, adica daca esti gelos/geloasa inseamna ca iubesti foarte mult persoana de langa tine si nu vrei sa o pierzi!

| mada. a răspuns:

Nu, iubirea uneori te face sa suferi, insa alteori e atat de frumoasa:X

| pysi a răspuns:

Iubire e viata,
viata e totul,
ear TOTUL E nimic!

| alecs871 a răspuns:

De fapt suferinta este continuarea iubirii...

| marioBARCELONA a răspuns:

Se spune ca intunericul reprezinta lipsa luminii.La intrebarea ta eu as raspunde ca suferinta reprezinta lipsa iubirii. Uneori este necesara pentru a simtii prezenta iubirii atunci cand apare.

| razispeed a răspuns:

Daca iubesti sigur vei suferi, ce urca trebuie sa si coboare, am avut si eu experiente de genul, am o vorba "nu cred in dragoste si fericire"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. ura se numeste suferinta. otrava. iubirea este dulce si amara. dar nu e otrava. e elixirul dragostei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-as dori sa-ti pot spune ca nu inseamna suferinta... daca ar fi sa-ti spun din ce am citit pe net sau chestii de genul asta ...NU inseamna suferinta, inseamna ceva frumos, unic... dar din propria experientza... da inseamna multa suferinta... cel putin vb din experientza mea si a prietenilor/prietenelor mele ...eu unu nu prea am intalnit oana acum partea frumoasa a iubirii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea neimpartasita si de celalalt(a) normal ca te face sa suferi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire fara suferinta nu exista. Daca iubesti vei suferi, mai devreme sau mai tarziu.

| Marcki a răspuns:

De acord cu Desirewinking.

| coxy a răspuns:

Daca iubesti si nu esti iubita da, inseamna