| Daria1992 a întrebat:

La analizele de sange si urina de rutina iese sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Pentru a se putea determina lipsa sau existenta hormonulului de sarcina hCG in urina sau in sange este necesar sa fie folositi anumiti reactivi care nu se folosesc si in cazul analizelor uzuale. Sanatate!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Sarcina iese după 9 luni și se cheamă naștere. Nu se întâmplă în timpul analizelor de sânge sau urină.
Dacă vrei să afli doar dacă *e detectată* în cazul unor analize standard, răspunsul este clar și scurt: NU.