| anaservic a întrebat:

La cat timp dupa un contact sexual poti face un test de sarcina?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La minim 21 de zile daca folosesti urina de dimineata si la minim 24 de zile daca folosesti urina de peste zi. Orice test facut inaintea acestui interval, se ia in considerare numai daca este pozitiv (adica iti poate arata daca esti insarcinata, nu daca nu esti).

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți să-l faci la 3 zile dar foarte bine și la 7 zile sau după data care trebuia să vina menstra dar aceasta din urmă întârzie să apară!
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Un test de sarcină se face la 3 săptămâni de la actul sexual neprotejat, cu urina de dimineaţă pentru claritatea testului.
Mare grijă de acum în colo! Foloseşte prezervativul, ca să nu mai stai cu griji!
Baftă!

| Roberta a răspuns:

O sarcina se poate detecta incepand cu (aproximativ) ziua a saptea (dupa implantarea ovulului) de la fecundare.

| liviu42 a răspuns:

Minim 7 zile

| cupcake02 a răspuns:

Scrie pe instructiunile lui. In general ar trebui sa astepti vreo 2 saptamani pentru ca testul acela masoara cantitatea de hormon de sarcina din urina ta, iar nivelul de hormoni nu se schimba peste noapte. Succes!

| Zaika_7941 a răspuns:

La 7 zile dupa contact se face testul si cel mai bine dimineata...te-am pupat!

| Angelo_8993 a răspuns:

Dupa 3-5 zile din cate stiu eu. bafta

| Marry_5848 a răspuns:

Poti si a 2. a zi