| kisskisskiss a întrebat:

La cat timp dupa un contact sexual neprotejat poti sa faci un test de sarcina ca sa afli daca esti insarcinata?

7 răspunsuri:
| yooo123 a răspuns:

Din cate stiu eu mai exact ar fi sa faci si dupa 15 -20 de zile :p

| Lia09 a răspuns:

Din cate stiu, la cel putin 21 de zile (ca sa fie mai sigur) si 7 zile de la intarzierea menstruatiei.

| TweetyRebeLa a răspuns:

Testul acela "Minut" se zice ca iti arata dupa o saptamana dar nu stiu ce sa zic. De obicei cam la 2 saptamani.
P. S: testul "Barza Gold" e cel mai sigur happy

| kisskisskiss explică:

Nu exista nici o alta metoda sa pot afla mai devreme? Adica inainte de a veni menstruatia...

| ananyyo a răspuns (pentru kisskisskiss):

Poti sa-l faci si mai devreme de 2 saptamani, dar pentru siguranta il repeti peste cateva zile.bafta!

| Bebe1508 a răspuns:

Buna. Din cate stiu eu, cam la patru saptamani dupa contact. Sper sa nu ma insel.

| Mursa_Katerina_1987 a răspuns:

Oameni prosti... laughing) dupa 7 zile iti arata orice test, am intrebat o farmacistawinking