| Edwuard a întrebat:

La ce te gândești când vezi un fund de bărbat? Dar de femeie?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Personal, nu ma uit dupa curul unui barbat, ci la fata lui, la cum se prezinta in general.
Vezi tu, noua femeilor nu ni se scoala nimic cand ne uitam la un fund, fata sau orice la un barbat, cum vi se scoala voua cucul din pantaloni. Pentru noi, femeile, este nevoie de mai mult, ca sa ne atrageti: sentimente, vorbe frumoase, comportament decent samd.

Sunt dezgustata de cei care poarta pantaloni cu turul in vine, denotand ca nu prea au gusturi la imbracat si nici bun simt, daca ne arata chilotii, si nu-i capabil sa umble imbracat, cat de cat decent.

Moda cu pantaloni in vine a fost data de puscariasii americani, care aratau ca sunt disponiibili la sex cu oricine vrea.
Pornind de la acest "concept", nu vad decenta sau bun simt, sa iesi pe strada asa si nici sa mai ranjesti la o fata/femeie, cu intentia de a-i face avansuri, ca aia fuge mancand pamantul.

| Mayhem666 a răspuns:

La nimic.
Doar imi spun in gand "Nice ass"

| Seba2013 a răspuns:

Psss, eu cand vad un fund feminin ma gandesc la razboi si furtuni. Stii tu...agresiune, testosteron, nervi, etc. Insa cand ma gandesc ca societatea vrea sa am un comportament iubitor cu aproapele ci nu de agresivitate, ma limitez si nu ii distrug opera ca poate este ilegal si incalc dreptul.
Insa ma mai gandesc ca fericirea nu se gaseste in lumea materiala, ci in lumea ideilor, a valorilor si atunci imi ordonez viata spre acea lume a valorilor...mai calma, rabdatoare, realista, temperata, etc. Si incep sa o cioplesc, netezec, curat, limpezesc, lustruiesc, depurez, ca sa ramana stralucirea si frumusetea in realitatea bruta, stramba, umboasa si de prisos.
Si atunci imi folosesc LOGICA si capacitatea de gandire care ma fac sa vad consecinte, premize, forma, etc., si daca nu e ceva serios cu legaturi, consecinte, iubire, familie si copii, resping. Nu stau cu dorinte vane in mine si nu validez. Deci Logica ajuta, recomand carti. Si biserica care te invata norme valorative.

In Drept exista PARTEA VALORATIVA. Sunt 3 dimensiuni, insa nu toti recunosc acesta parte valorativa.

Ei bine, Dreptul ne spune ca ideile pot determina materia. Politicul prin lege si valori, determina materia. Asa trebuie sa ne integram si noi VALORI ca politicul si sa le facem EFICACE si VALIDE in societate. Iar valorile in societate trebuie sa fie de pace, iubire si respect, nu de razboi, furtuna, egoism si tragedie.

| Cheo0S a răspuns:

La sex.
Dupa analizez persoana in cauza sa vad daca poate fi de incredere.

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Nice ass la femeie, intorc capu la barbat

| SefuLaFemeie a răspuns:

Ca vreau sa toc ceapa pe el