| Bianca2378 a întrebat:

La ce vârstă apare sperma la băieți?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Maturizarea organelor apartinatoare aparatului reproducator masculin (vezicula seminala, prostata si gonadele(testiculele)) si producerea primelor cantitati de sperma autentica, de regula are loc in jurul varstei de 14 ani cu o posibila abatere in +/- de 1 an, in cazul in care baiatul respectiv intra in perioada pubertatii la varsta normala de 10-11 ani. Multa sanatate!

| Drimmero a răspuns:

Variaza varsta,, depinde de organism in mare parte. La unii apare la 13 ani, la altii pe la 16,, e exact acelasi lucru si cu schimbarea vocii.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

La 16? Asta e mai trist decât vei fi tu când și-o ia Arsenal pe cocoașă azi.

| Emilian65 a răspuns:

Intre 13-15 ani.

| Dismally a răspuns:

In general dupa dupa 12 ani.

| Crackman a răspuns:

Intre 12 si 16 ani

| AdrianBosValoros a răspuns:

Pai depinde mie mia aparaut la 11 ani

| Peinstamacheamafallowme5 a răspuns:

Dami fallow pe insta fallowme5 si vb acolo