| pwp a întrebat:

La ce varsta ati inceput sa va masturbati?(intrebare pentru ambele sexe)

Răspuns Câştigător
| FullSp3ed a răspuns:

La 13 ani...

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici nu mai stiu cand am inceput sa o fac

mariana
| mariana a răspuns:

Uite, cred ca intrebarea aceasta nici n-ar fi trebuit sa apara pe site, pentru ca este licentioasa.
Preocuparile tale ar trebui sa fie altele si daca n-ai ce face, este mai bine sa incerci sa te formezi ca om, pentru a ajunge o persoana integra.
Viata sexuala este un lucru intim si nu ar trebui sa incerci sa intri in viata altuia cu acest gen de intrebari.
Este indecent sa ai asemenea preocupari, iar cei care-ti raspund ca se masturbeaza de la 12, 13 ani, cred ca nu i-a educat nimeni ca, corpul uman este perfect si ca el iti da semne cand s-a maturizat fizic, iar maturizarea psihica depinde de nivelul tau de perceptie al realitatii si de educatia pe care ai primit-o acasa.
Am vazut pe acest site, puberi care incearca sa devina "mari", "impartasindu-ne" din experienta lor sexuala.
A fost o intrebare a unei fetite de 14 ani care ne-a declarat ca s-a culcat cu 2 baieti o data, si ne-a intrebat daca se considera o "curva".
Eu doar pot sa apreciez ca, facand acest lucru, nu s-a respectat pe ea insasi, nu a inteles ca "performanta" nu se da de numarul celor care te doresc ci, de realizarile tale ca om.
A deveni un obiect sexual cred ca este cea mai mare degradare umana. Viata sexuala se incepe cu omul iubit, atunci cand esti pregatit sa-ti asumi si responsabilitatile.
Masturbarea nu-ti creaza performanta ci, ea da dependenta si s-ar putea ca, atunci cand iti vei incepe viata sexuala, sa nici nu poti sa te exciti pentru ca nu mai este acelasi gen de activitate ca cea pe care tu ai practicat-o pana atunci.
Maturizeaza-te si vei avea de castigat, iar intrebarile tale sa aiba caracterul de a castiga informatii si nu practici nedorite ori aspecte din viata intima a celor care sunt dispusi sa dea curs acestui gen de intrebari.

| lplostonyou a răspuns:

Pe la 12 prima data, daca nu ma inseala memoriahappy tu?

| GyeBaek a răspuns:

Siteul asta e pentru a ajuta lumea nu mai umple acest site cu intrebari carenu te pot ajuta.

| raisa1993maria a răspuns:

Nu poti dormi nopatea linistita ca te preocupa pe tine la ce varsta am inceput noi sa ne masturbam? ce rezolvi daca iti raspundem, ne cunosti? ai vreo dovada ca raspunsurile noastre sunt reale? oh go on

| Alina0491 a răspuns:

Doamne ce intrebari sunt puse mai nou. si ne intrebam ca de ce nu se mai intra pe TPU si ca de ce nu se mai raspunde la intrebari. Poate ca ne-am saturat sa vedem acelasi gen de intrebari.

| Deea a răspuns:

Pe la 13 ani.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

De cand m-am nascut, de atunci ma masturbez

| oanawww45 a răspuns:

Nici nu stiu de cate ori a fost pusa intrebarea asta! Incepi sa te masturbezi atunci cand esti pregatit pentru.inceperea vieti sexsuale.

| IIIx333III a răspuns:

La 12 ani... te incalzeste ca ti-am spus?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa te intereseze ce face fiecare cu viata lui