| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta poti avea primul iubit?

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Iulia,nu exista o varsta concreta.
Inima ta e singura care iti va raspunde la intrebare,atunci cand,aparent fara nici un motiv, va incepe deodata sa bata mai repede la vederea unui anumit baiat...
Te vei trezi ca te-ai indragostit intr-o clipa, fara s-o programezi si fara sa poti prevedea cand anume se va intampla asta!
Asculta-ti inima.

| lolly a răspuns:

Depinde cand te indragostesti tongue stiu fete care au avut de pe cls 5 laughing

| BRG a răspuns:

La vîrsta cînd ești pregătită de măritat.

| Alissya97 a răspuns:

Primul sărut,trebuie să fie ceva romantic,ceva de neuitat,deci, atunci când eşti cu un băiat la care ţii mult şi pe care îl iubeşti vă puteţi săruta.Nu vârsta contează, ci sentimentele. Sper că răspunsul meu te-a ajutat! Baftă!:*

| Alissya97 a răspuns:

Datorită faptului că ai editat întrebarea trebuie să reformulez răspunsul. Deci primul iubit îl poţi avea oricând. Dar, primul iubit la care să ţii cu adevarat şi pe care să-l iubeşti este cam greu de obţinut din cauza unor circumstanţe destul de simple, dar totuşi complicate. Asta depinde de persoana de care te îndrăgosteşti şi de faptul că acea persoană ţine sau nu la tine.De preferabil ar fi să începi să ai relaţi mai serioase de la vârsta de 16 ani în sus, deoarece nu are rost să ai o relaţie serioasă de mică. So, take care şi încearcă să nu mai editezi întrebările doar dacă ai facut o greşală de ortografie. Baftă! :*

| delisa a răspuns:

Cand o sa te indragostesty prima data! Eu l-am avut la 13 si sunt si acum cu el! Depinde de fata poti sa il ai si la 30 daca nu te indragostesty de cineva sau daca nu iti gasesty jumatatea!

| AnnY98 a răspuns:

Poti sa ai iubit la ori ce varsta...de ex eu de la 13 ani am iubit si inca sunt cu el...nu varsta conteaza, ci sentimeltelewinking

| Simmsii a răspuns:

Iubirea nu are varsta happy. poti iubi la orice varsta cu o pasiune intensa happy si poti avea un iubit la orice varsta happy. conteaza dragostea dintre voi happy
Bafta happy!

| Babushka a răspuns:

La varsta la care te simti in stare, la care percepii sentimente pentru cineva.

| gaby37 a răspuns:

| alexxandra a răspuns:

Iubit poti avea de la ce varsta vrei uh nu cred ca exista o varsta care sa spuna exact varsta ideala pentru a avea un iubit. spre ca am fost de ajutor

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

De la 16 ani inainte dupa parerea mea.

| IRI_5028 a răspuns:

Ce intrebare mai e si asta? Care-i problema? te tin parintii sub papuc? Primul iubit poti sa-l ai cand vrei.

| xBebelushax a răspuns:

Simmsii are dreptate big grin iubirea nu are varsta! eu l'am avut pe primul la 9-10 ani big grin

| veveee a răspuns:

Asta tine si de om ...nu exista o varsta anume dupa parerea mea 14 ani acum depinde si de yubire

| TRONGUY222 a răspuns:

Pai da. deci
varsta minima admisa in Romania este de 32 de ani
dar daca tu vrei sa incalci legea rolling on the floor

| SarahChristophe a răspuns:

...laughing.eu am avut primul iubit la gradinita(si am stat ceva cu el),asa ca eu cred ca iubirea n-are varsta.dai inainte, poti sa ai iubit la ce varsta vrei, numa sa vreibig grin