| taker009 a întrebat:

La ce varsta trebuie sa ai o prietena?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Nu "trebuie" sa ai prietena la nicio varsta. Cand intalnesti pe cineva care iti place, te intereseaza, te atrage si iti poti asuma responsabilitatea pentru o relatie, atunci incepi o relatie.

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu conteaza varsta, atunci cand ai pe cineva la care tii, atunci cand te simti pregatit, atunci poti avea.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Atunci cand gasesti persoana potrivita....nu conteaza varstawinking

| deeea28 a răspuns:

O relatie implica multe. Responsabilitate fata de celalalt si maturitate. O relatie nu se rezuma doar la a place pe cineva si a dori sa fii cu el(ea). Inseamna sa iti asumi anumite responsabilitati fata de celalat, sa-i acorzi timpul tau, afectiunea ta...etc. La o varsta prea mica, cand esti prea imatur ca sa stii cum merge o relatie, cand poate e prima data cand treci prin asta, s-ar putea sa nu stii cum sa te comporti, dar pe de alta parte, fiecare relatie te mai maturizeaza un pic. E frumos sa ai pe cineva si mai ales cand amandoi gandesc, simt si inteleg la fel. Nu stiu daca exista o varsta cand "trebuie" sa ai o prietena, dar cred ca poti avea o prietena cand te simti pregatit ca poti sa renunti la anumite chesti pentru celalalt, cand stii ca nu mai poti sa faci numai ce faceai cand erai singur, acum sunteti doi, situatia se schimba, nu te mai poti gandi numai la tine, trebuie sa te gandesti si la celalalt, ca daca inainte mergeai la fotbal cu baietii in fiecare seara acum nu mai poti, ca trebuie sa-i acorzi si ei atentie si tot asa, asta ar fi numai un mic exemplu. Deci socotestele si tu si vezi ce iese. Succes

| r8driver a răspuns:

Tu nu ai vazut antrebarile puse anaintea ta 12 ani.

| JoJo a răspuns:

Pe la 15-16 credbig grin
oricum cand simti tu ca tii la cineva atunci e binehappy

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

La varsta cand esti destul de matur
cand esti sigur ca simti ceva pentru el/ea
cand te gandesti si la celalalt nu doar la tine
oh go on

si la inca 100 de chestii! pan-atuncy nu mori! spor la treaba; x

| NoName0011 a răspuns:

Chiar nu stiu dar totusi sa fi cu capul pe umeri in nici un vaz la 9 ani laughing

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Cand inimioara ta bate tare tare si se gandeste f mult la o persoana...

Dragostea n'are varstawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietena de sex sau o prietenie pur si simplu, prietenii pur si simplu pot exista din clasa intaia sau de la gradinita, o prietena pe care sa vrei sa o saruti si s-o tii in brate, doar atunci cand vei gasi una pregatita sa vrea si ea acelasi lucru, cam 14, 15 la baieti.