| roxette97 a întrebat:

La ce varsta ati avut primul prietena/ prima prietena? Dar la ce varsta ar fi normal?

Răspuns Câştigător
| WhatMeanLove a răspuns:

-daca te referi la amici:
-am avut amici de cand eram mica si e normal sa ai

-daca te referi la iubiti:
-am 12 ani, mai astept un an pentru asa ceva
-cred ca e normal de la 13 ani doar ca doar o relatie normala, nu amor MINOResc.

-pentru genul ala de relatie, 18 ani e varsta necesara

3 răspunsuri:
| IntrebariFuckingCiudate a răspuns:

Normal ar fi cam de la 17 ani incolo.
Lumea incepe de la 10.

| SOoare a răspuns:

Eu la 14 ani cu un baiat mai mic cu 1 an, el fiind mai inalt nici nu s-a simtit diferenta. Dupa cum sti se zice ca dragostea nu are varsta dar eu cred ca trebuie sa ai macar 13-14 ani. Sper ca te-am ajutat, pa-pa!

| NickP a răspuns:

Depinde de la o persoana la alta... Unii sunt mai indraznetii si au prietene/prieteni de la 14-15 ani, altii la varsta asta nu se gandesc inca la chestii din astea. Eu cred ca nu exista o varsta "normala" la care sa ai prieten(a). Atunci cand cunosti pe cineva si simti ca vrei sa ai o relatie... atunci trebuie sa ai, nu conteaza ca ai 16, 18 sau 20 ani.

Binenteles, cel mai frumos e sa ai prietena cam la varsta adolescentei 16-20 ani, prietenul/prietena dand savoare acestei varste.