| ALEXICAmarketing a întrebat:

La femeie la menopauza se mai lubrifiaza vaginul atunci cand se excita?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

DA, se lubrefiaza in functie de cat de mult se excita, dar si capacitatea de lubrefiere scade treptat. Oricum, daca se ajunge dupa un numar de ani sa nu se lubrefieze suficient, exista lubrefianti artificiali. Asta cam dupa 70 de ani.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se lubrefiaza, dar nu atat de mult ca una care are nu este la menopauza.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este bineinteles ca DA, insa cantitatea de lubrifiant produs de glandele specializate se diminueaza in mod constant, devenind din ce in ce mai mica, cu cat femeile (unele dintre ele) inainteaza in varsta. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.