| miksajon a întrebat:

De ce vaginul în timp ce faci sex scoate zgomote ciudate, şi nu se lubrifiază?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se cheama queef.
Apare in pozitiile care favorizeaza intrarea aerului in vagin: umeri craci, doggy...
Si nu apare doar cand faci sex, ci si cand facem lumanarea, anumite exercitii fizice sau cand ne desfacem labiile in anumite pozitii.
E un fenomen normal si nu putem controla asta, din pacate.
Chiar si virginele si adolescentele au queef, nu are importanta ca vaginul e stramt sau acoperit aproape complet de himen.

| miksajon explică (pentru anonim_4396):

Da, aşa este... femeia!*

17 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ti s-a intamplat sau ce?

| Necunoscut112 a răspuns:

Tu ai facut vreodată sex? De unde îţi vin întrebările astea?

| miksajon explică (pentru Necunoscut112):

Fenomenul poate fi văzut ca o parte a revoluției sexuale din ultimele decenii, care a apărut ca urmare a creșterii relațiilor sexuale, datorită prevalenței practicii sexului protejat în această perioadă... eşti lămurit acum-ok!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru miksajon):

Ce-ai fumat? treci pe legale Coane Spirache!

| miksajon explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Cunoaşterea şi întrebuinţarea forţelor naturii pentru fericirea din această generaţie poate merge... OK EŞTI LĂMURIT!

| RAY a răspuns (pentru miksajon):

NookAndCranny ti-a dat explicati rationale foarte bune man

| miksajon explică (pentru RAY):

Aşa este cu exemple.ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cel mai important, nu e fart, desi suna ca farts.

https://www.quora.com/Why-do-girl-s-pussies-fart-when-having-sex

| DoarAlin a răspuns:

Nu o sa inteleg niciodata de ce romanii scriu 2 cuvinte in engleza si 3 in romana... Dezgustator.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarAlin):

Banuiesc ca la mine te referi.
Nu-i nimic, explic pentru voi de cate ori e nevoie.
Nu te murdaresti la gura de o limba de circulatie internationala. Te murdaresti la gura cand folosesti o limba necunoscuta la nivel global. Atunci pari arfist.
Si mai ales, e destul de rusinos si dezgustator (termenul folosit de tine) sa nu stii engleza si sa crezi ca cineva se murdareste la gura de engleza. Te murdaresti mai degraba de termenii eronati inventati de romanasi. Si mai ales, de agramatism.

Si unele exprimari si cuvinte chiar suna de tot rahatul in romana. In engleza gasesti mult mai usor echivalente verbale.

In cazul de fata, romanii definesc acest concept de zgomote vaginale ca vanturi sau gaze vaginale. Ceea ce e destul de imbecil si de rudimentar. Cuvinte care descriu destul de coerent tarisoara.

In schimb, englezii definesc acest fenomen drept Queef, si se defineste ca "An audible release of air from the vagina, typically during or after sexual intercourse."
Deci nu are ce cauta cuvantul vanturi sau parturi. Vaginul nu are contact cu colonul, precum anusul.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru DoarAlin):

A înlocuit un cuvânt. îţi sună mai bine "băşini" în loc de "farts"?

| DoarAlin a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha. Bine. Credeam ca combini engleza si romana doar pentru ca asa e la moda, cel putin pe internet.
Stii, persoane ce se cred "cool" pentru ca scriu cateva cuvinte in engleza.
Eu, personal, folosesc engleza doar cand vorbesc cu cineva din alta tara. Mai ales pe Youtube. Nu o folosesc in orice context.
Stiu foarte bine ca romana are cuvinte si exprimari de rahat.
Tocmai de aceea petrec mai mult timp pe site-urile straine.
N-am auzit vreodata de cuvantul "Queef". big grin Nici nu prea sunt interesat de subiectul de fata... doar nelamurirea asta am avut-o. Merci pentru timpul acordat.

| DoarAlin a răspuns (pentru Necunoscut112):

Nu, nu chiar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarAlin):

Din nou, nu e nimic mai dezgustator decat prostia.
Faptul ca cineva combina engleza cu romana, e absolut irelevant, atata timp cat are o gandire misto si isi prezinta ideile in mod corect si concis.
Eu inteleg ce spui, dar arfele in gandire si comportament ies mai mult in evidenta in mod negativ decat utilizarea romglezei.

Si nu e nimic rau sa fii in pas cu moda internetului atata timp cat, din nou, dovedesti ca esti inteligent si ca meriti sa fii ascultat/apreciat.

"Stii, persoane ce se cred "cool" pentru ca scriu cateva cuvinte in engleza."

Este cool si mai ales obligatoriu sa stii engleza, si esti si mai cool sa ai vocabularul dezvoltat. Si nu e nimic rau sa utilizezi acel vocabular dezvoltat. E important doar felul cum iti expui gandirea combinata cu acel vocabular dezvoltat.
E la fel ca partea cu cititul, cu intelectualismul fals.
Degeaba esti citit si scrii cu diacritice, daca gandirea ta e de toata jena si nu esti in stare sa-ti creezi propriile viziuni si teorii despre orice. Creezi doar falsa impresie ca esti superior mental.
Deci asa si cu romgleza. Fiecare are dreptul sa se exprime cum vrea aia a lui, daca dovedeste ca e autentic mental din toate punctele de vedere.

| SupMates a răspuns:

Ai niste intrebari asa...creative...

| Logann a răspuns:

Ha ha, uratule.