| lplostonyou a întrebat:

Legalizarea prostitutiei la noi in Romania credeti ca ar avea mai multe dezavantaje decat avantaje? aici ma refer atat la persoanele care vor de exemplu sa mearga intr-un loc sigur unde sa se f*ta, bineinteles ca fetele de acolo sa fie cu analizele medicale la zi si totul sa fie ok, cat si la stat care odata legalizata prostitutia ar tine sub control acest fenomen care oricum sa recunoastem sincer se intampla, nu putem inchide ochii si plus de asta statul ar avea inca o sursa de unde sa aduca bani la visterie. Daca nu sunteti de acord, spuneti de ce? daca sunteti de acord spuneti de ce?

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Motive pentru care legalizarea prostituţiei este esenţială:
1. Control al BTS-urilor.
2. Scăderea violurilor şi a coruperilor de minori
3. Control al sarcinilor nedorite
4. Creşterea veniturilor la bugetul de stat
5. Abolirea sclaviei la care sunt supuse prostituatele în prezent
6. Scăderea traficului de carne vie
Numărul mare de BTS-uri, numărul mare de copii nedoriţi şi numărul mare de avorturi sunt probleme importante ale ţării aşa că mie mi se pare o problemă care nu suferă amânare!
Salut!

| Razvan a răspuns:

Clar.Sa impoziteze si bisericile si sa vada cum o sa curga banii.Crezi ca nu sunt oameni care au propus asta. Dar romanul e credincios, nu poate impozita Casa Domnului si pe slujbasii sai
Daca am lasa superficialitatea la o parte si am gandi pentru 10 minute ne-am da seama ca solutia e sub nasul nostru

| AnonimA a răspuns:

Buna pai sincer e mai bine asa ca sa fie legala trreaba asta...ca chiar daca e ilegala tot le vezi p centuralaughingsi sti cum e mai manca si statu ceva d acololaughingorkm e mai bine

| SweetCandy a răspuns:

Nu sunt de acord. In momentul de fata cred ca Romania are probleme mult mai mari si mai importante decat legalizarea prostitutiei. Politicienii mai bine ar pune la punct legea invatamantului, a sanatatii si abia apoi alte lucruri... dar nu ma mira ca in clupele asatea de rascruce se pune problema unei astfel de legi, pentru ca in Romania principala zicatoare este ''tara arde si baba se piaptana...''

| baru a răspuns:

Salut. Cred ca da. Cred ca este un lucru bun. Nu acesta era, la aceasta ora, problema care ne arde, si care nu sufera amanare, dar, trebuie facuta si asta. Spun ca este bine, deoarece, sunt foarte multe violuri, si foarte multe boli. Sunt barbati, care din diferite, motive, nu pot avea o femeie. Ca si o concluzie, este bine. Si pentru femei, si pentru barbati. Dar repet, sunt alte lucruri mai importante de facut. Pa

| Arthur a răspuns:

Din punct de vedere religios nu pot fi de acord, din punct de vedere social da.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Legalizarea prostitutiei ar pune sub control prostitutia. Deci sunt de acord cu legalizarea ei.

| unaboona a răspuns:

Daca sar legaliza toate femeile numai meseria asta ar practicao...bine aici ma refer la cele intre 18-50 ani care nau altcumva cum sasi castige existenta sau care is mai lenese

| disturbed a răspuns:

Da, sunt de acord. In felul asta nu ar mai fi atatea fetite de 13 ani care se plang ca au fost parasite (bine, tot ar exista dar mai putine) dupa sex sau alte tampeni...

| Simonaxstyle1 a răspuns:

Uite, eu una nu sunt credincioasa, n`am nicio treaba. dar DA, ar fi mult mai bine sa legalizeze prostitutia pentru ca ar aduce niste bani in plus statului, plus ca nu ar mai fi atatea cazuri de minore gasite pe traseu. Ar trebuie sa legalizeze, si fetele care practica, sa fie cu analizele la zi. E mai ok, dar vezi nu si alti vad chestia asta cu ochi buni. Ar trebui sa gandeasca din punct de vedere social.