| anonim0017 a întrebat:

Lidocaina este buna pentru intarzierea ejacularii precoce.Lidocaina cumparata din farmacii? plzz un raspuns rapid.

Răspuns Câştigător
| doc69 a răspuns:

Inainte sa te tratezi aiurea afla de la specialisti daca problema ta este psihica sau fizica abia apoi actioneaza se poate sa ejaculezi prematur pentru ca esti foarte sensibil si nivelul de excitatie este foarte mare.De asemenea este important preludiul sunt si tehnici de presopunctura care pot intarzia ejacularea

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa sex mai des si ai sa vezi ca nu ai nevoie de nici un medicament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut pe mai multe forumuri intrebarea asta si stiu ca are un oarecare efect dar nu foarte pronuntat, iti prelungeste actul sexual cu cateva minute nu face cine stie ce minunihappy, poti incerca spray'urile acelea de la dentist care iti amortesc suprafata pielii pentru o perioada, nu sunt daunatoare si nu costa foarte mult si spre deosebire de lidocaina da rezultatehappy, te dai cu 5 minute inainte.

| furcu a răspuns:

Da, ti-o intarzaie pentru ca blocheaza canalele de sodiu din membrana fibrelor nervoase. mai bine incerci prezervative facuse special in acest scop, pentru ca si ele contin anestezic din aceeasi clasa (benzocaina)