| antonia1974 a întrebat:

M-am certat cu cel mai bun prieten al meu. ne cunoastem de 7 ani. dar din vara trecuta face pe gelosu cu fiecare baiat cu care vede ca stau. Nu am fost niciodata sau suntem impreuna. dar pur si simplu imi spune ca nu vrea sa mai stau cu ei sau cand vede ca zambesc cu un baiat ince sa imi zica " cand vad ca razi cu altu ar trebui sa fiu fericit si eu? " sau " cand te vad cu altu ce ar trebuii sa fac. sa vin sa te iau de mana si sa te duc de acolo? " mie imi place de el. Si cand i.am zis asta a zis ca ii mai bine ca i.am zis. ma ia in brste. incepe sa zica daca vreau iubit. sau daca ii sa ii zic ca imi place de altu ma intreaba "dar tie chiar iti place de el?" acum si a gasit si el o prietena si pe mine nu ma mai baga deloc in seama. Si i.am zis ca ma deranjeaza comportamentul lui. dar el a inceput sa ma faca falsa. vorbea seara aiurea cu mine. si la scoala ma saluta. Si eu nu il bagam in seama deoarece a vorbit aiurea cu mine aseara. Si a zis ca is nesimntita. ca el incearca sa immi atrsga atentia si ma saluta iar eu nimic ca stau cu alt baiat. si imi punea intrebari gen " la cine ti mai mult dintre mine sau el?", " la el ti mai mult de cat la mine " m.a vazut ca l.am dat cu strugurel pe un baiat. apoi a mers repede si el la alta colega sa il dea. Ce sa fac? Tin prea mult la el ca sa renunt tocmai acum si din cauza asta sad
Dau funda

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar poate ca este timpul sa va si pupati dupa atatia ani de prietenie.

| SkyPilot a răspuns:

Baiatul vrea sa fie cu tine (iubit) si de asta se poarta asa.
Daca tu il vezi doar ca pe un amic ii poti explica clar acest lucru si ii spui ca intre voi gelozia nu isi are locul. Parerea mea este insa ca se va indeparta de tine. Baietii nu prea au chef sa fie amici cu fetele pentru care au sentimente.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Copilarisme.

| Clausd10 a răspuns:

Niciodata in viata nu va putea exista o relatie sincera de amicitie intre un baiat si o fata, exceptand faptul ca el ar fi gay. Va exista mereu acel impuls sexual intre 2 persoane de sex opus. El a simtit primul acel impuls, iar tu i-ai raspuns negativ. Si cred ca baiatul chiar incepuse (daca nu si acum) sa tina la tine, dar vazand ca il respingi, tinand la tine nu a incercat sa bruscheze relatiile tale cu alti baieti. Si s-a intamplat exact dupa cum era firesc. Cand atentia lui s-a orientat catre alta fata... a intrat in vizorul tau. A fost randul tau sa simti acel "click". Nu l-ai pierdut, daca chiar simti ceva pentru el e momentul sa i-o spui, dar nu de fata cu alte fata, ci intre 4 ochi, atunci cand veti fi doar voi. Sentimentele lui pentru tine sunt aceleasi, doar ca sunt in stare latenta. Deci i le poti trezi. Daca de atat timp sunteti prieteni si iti doresti ceva mai mult, ceva la care el a sperat, aveti o sansa uriasa ca relatia voastra sa fie una speciala; deja va cunoasteti defectele si punctele forte. Si va puteti accepta asa cum sunteti. Restul e poveste. Succes.