| Teo9797 a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din liceu.Am vorbit mai mult timp cu el pe mess (uneori vorbeam chiar toata ziua)dar de la un timp nu ma mai baga in seama pe mess iar cand ma vede la liceu ma saluta si cam atat. Ce credeti? Ma place?

P.S:Odata mi-a spus ca sunt draguta si tot timpul vorbea frumos cu mine.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu, nu te mai place. I-a trecut iubirea, simpatia sau ce-o fi fost.
"Odată mi-a spus"... Chiar tu însăți vorbesti la trecut! Deci...„a fost odată"!
Din moment ce te evită, e timpul să faci și tu la fel. Lasă-i libertatea.

| anonymous09 a răspuns:

Poate te place, poate nu te mai place. incearca sa vorbesti cu el, cu curaj, despre asta

| Deliaaa24 a răspuns:

Singura solutie e sa ii spui ca tu il placi...
Sau ai putea sa'l intrebi daca te place.
Daca alegi una din variantele mele ar fi mult mai bine sa vorbiti fata in fata.
O zi buna :*!

| Teo9797 explică:

Am uitat sa mai mentionez ceva.El tot timpul se uita la mine in pauze dar nu vine sa vorbim.Asta ma face sa cred ca ma place dar e timid.Doar o sigura data am vorbit fata in fata.