| butt3rfly16 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum ctv luni. Mi-a fost frt greu sa-l uit dar acum nu mai simt nimic pentru el. Dupa c s-a terminat relatia noastra mai multi baieti au vrut sa fie cu mine, dar le-am spus ca momentan nu doresc sa am o relatie.Acum cand nu mai am sentimente pentru fostul si vreau eu o relatie nu mai sunt bagata in seama de acei baieti(pretendenti) si nu stiu c sa fac ca sa le arata ca acum sunt pregatita sa incep o noua relatie.Multumesc pentru atentia acordata...astept sfaturile voastrebig grin

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, sa stii ca asa am patit si eu...eu inca nu l-am uitat pe fostul prieten chiar de tot, dar mai am nevoie de ceva timp...si eu am avut multi pretendenti, dar nu i-am bagat in seama nici cand eram cu el, nici dupa ce m-am despartit de el ca sufeream foarte mult...nu am fost pregatita de o noua relatie...acum parca as vrea sa incep o noua relatie, sa las totul in trecut, dar se pare ca acum nu prea am cu cine sa fiu, ca cei care doreau sa fie cu mine, acum nu mai sunt disponibili sau si-au pierdut interesul...eu zic sa fi optimista, ai sa vezi ca vei intalni tu un baiat calumea atunci cand te astepti mai putin, nu sta in casa, iesi cu prietenele, distreaza-te, fa ceea ce iti place, toate la timpul lor, ai sa vezi ca va rasari soarele pe strada ta!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa timpul sa mai treaca. Eu cred ca doar ti se pare ca esti pregatita de o noua relatie, de fapt ai intrat intr-o noua faza a vindecarii si anume disperarea ca nu-ti mai gasesti alt partener. Vei fi pregatita de o noua relatie cand n-o sa mai cauti tu cu lumanarea o relatie, ci lucrurile vor veni de la sine, natural. Sincer, dupa o relatie serioasa, in care ai iubit, iti trebuie 2-3 ani sa-ti revii si sa fii pregatita pentru alta relatie.

| yoooo1990 a răspuns:

Pai sunt baiat si nu stiu ce sfat sa iti dau! Si eu sunt in situatia asta! Cand eram cu fosta mea prietena, multe vroiau sa fie cu mine.Acum ca nu mai am prietena cam de multishor, nici una nu mai vrea ca siau gasit prieten.Asa se intampla mai tot timpul!"Dar intr-o zi va iesi si soare pe strazile noastre"asa ca nu fi suparata.winking

| denyy a răspuns:

Lasa timpul sa rez tot nu intra in panicahappyhappy