| lalabell a întrebat:

M-am indragostit la prima vedere! Ajutor!
EU-lucrez in spania pana pe 19 sept, in fiecare zi iau de la capat un autobuz care este condus de un super tip(asta pentru ca astept eu doar soferul respectiv), eu 20 de ani (legatura cu spania e ca la ei aparatele de taxat sunt langa sofer deci ei vad daca compostezi sau nu si te verifica)
EL-sofer de autobuz la vreo 25-27ani, cu niste ochi superbi negri privire de vampir foarte profunda, tipul foarte serios imi zice doar buna ca la toti pasagerii
Povestea- Sa intamplat ca destinul sa se incapataneze sa ma faca sa observ pe acest tip, iar daca de prima oara nu m-am ambalat cand l-am vazut mi l-a pus in cale si a doua oara, asa ca m-am lasat dusa de val si am inceput sa il urmaresccryingdoamne suna ca sunt cam disperata) ideea e ca de unde iau eu autobuzul de la capat il astept mereu numai pe el, si doar in autobuzul condus de el urc. cred ca s-a cam obisnuit cu mine deja pentru ca atunci cand urc da muzica tare si cam fredonam amandoi(mda eu asa ascult muzica fredonand). Eu ii mai aruc priviri in oglinda in care se uita el, uneori am impresia ca si el se uita in ochii mei prin oglinda (dar poate se uita doar la pasagerii care coboara) nu stiu sunt confuza, eu ii mai arunc cate un zambet dar el nimic. devin frustrata, nu stiu ce sa fac imi place foarte tare, ma obsedeaza, au fost cateva zile cand a mai fost si el liber, cred, si nu l-am vazut vreau sa spun ca au fost niste zile de c***t, parca fara ai vedea privirea nu pot sa fiu fericita pe ziua respectivacrying ce sa fac, ce sa ii zic, cum sa fac sa ma bage in seamacrying ajutor stiu ca sunt penibila si suna so lame dar chiar am o problemacrying cine imi spune ceva ce as putea sa fac, cine imi da un sfat folositor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! uite,sincer,nu stiu exact ce ar trebui sa faci,pentru ca sincer si eu sunt cam in acceasi oala cu tine,e un baiat care mereu cand ma vede,parca tresare.laughing(nu de frica) laughing, insa eu am prieten si stie si el, asa ca nu am schimbat nici o vorba cu el in 4 ani, chiar daca am fost vecini, acum eu m-am mutat.In fine, deci, 1 motiv pentru care nu ti-a zis nimic e poate pentru ca nu e tupeist, sau poate pentru ca se gandeste ca ai prieten, sau mai stiu eu ce motive ii trec prin cap...Insa,uite ce iti propun eu:dimineata cand urci,incearca sa observi cum ii priveste pe ceilalti pasageri,si daca pe tine te priveste altfel,sau daca iti zambeste altfel,sau eu stiu,un alt gest care iti arata ca te trateaza altfelthinking Si daca da,cand urci, intreaba-l ceva de genul: Buna, cmf? adica in spaniola.am fost si eu cu autobuzul acolo si am vazut ca ei de obicei sunt foarte draguti, toti angajatii, mereu saluta sau mai stiu eu ce.Asa ca asigura-te ca nu e doar dragut cu tine.Aaa, si daca iti raspunde cu mai mult de 2-3 cuvinte, poate chiar ii place de tine.Bafta.Poate imi lasi un msj si ma anunti ce ai facut.Astept...:*

4 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Nu stiu daca sunt in masura sa iti dau un sfat dar iti spun sincer ca cel mai bine ar fi sa iti iei gandul de la el pentru ca spaniolii in proportie de 80 la suta sunt fff egoisti incapabili sa se iubeasca pi cineva, plini de vicii si fff rasisti.

| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

Eu nu citi tot
Iei cu incetul uite cam asa
-Buna
-buna zice el
-Cred ca este greu sa lucrez aici in fiecare zii spui tu
indiferent de raspuns a doua zii il intrebi daca e casatorit si daca zice nu il inviti la o cafea sa mai vorbiti...Suuces

| Joker1305 a răspuns:

Pai eu am fost in spania si stiu spaniola si ar trebui sa iesiti la o cafea sal intrebi daca e casatorit(numai daca stii bine spaniola) si sa-i zici cati place de el ma rog aaa si unde locuiesti in spania? ok pa vreau raspuns

| lalabell explică:

Stiu spaniola, doar ca atunci cand imi place mult de cineva nu prea am tupeu sa ma bag in seama cu el. ma gandeam sa ii scriu un biletel si sa il arunc la el acolo in cabina si nu stiu cand o sa il observe... nu prea stiu mi se pare km copilaresc dar alta idee nu am