| Chimiegabriel1234 a întrebat:

Bună, am 15 ani. Fac naveta la scoala în fiecare zi și când am de așteptat autobuzul merg la gara. De obicei sunt acolo multi șoferi care au pauza printre care este unul de vreo 30 35 de ani as zice care din prima zi când m-a văzut se holbeazâ la mine non stop zambind. Orice as face nu se oprește din privit, nu are nici o rușine. Nu știu cum sa explic modul în care ma privește dar o sa incerc. Ma privește ca și cum as fi o opera de arta, ca și cum e prima data când ma vede, mentionez ca merg de multe ori pe saptmana la gara și de fiecare data când merg ma vede și nu își mai ia ochii de la mine. Daca are ceva de făcut se uita sau vorbește cu cineva, se uita din cand în când. Odată m-am așezat în spatele lui ca sa nu se mai uite în sala de așteptare dar se întorcea rar și se uita, cred ca mai rar pentru ca as fi observat ca se intoarce. Nu a zis niciodată nimic către mine și nu îl cunosc. Și când ma vede din autobuz în alt loc în afara de gara încetinește câteva secunde și se uita la mine rânjind. Azi de exemplu ma incronțăi din cauza soarelui și s-a uitat la mine incruntandu-se în joaca și apoi zâmbind ca și cum ar zice "nu te mai incrunta asa". Odată a condus autobuzul cu care merg eu și când i-am arătat abonamentul mi l-a luat din mana ca sa vadă cum ma cheama și tot drumul s-a uitat la mine în oglinda retrovizoare. Ce credeți ca vrea? De ce ma priveste asa? De ce nu zice nimic?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E parte din meseria lor, trebuie sa fie mereu veseli cu cei care fac naveta.
Dar nu stiu ce sa zic, din ce ai explicat tu mai sus nu prea mi se pare normal... poate e o cunostinta de-a parintilor sau a rudelor tale si asa automat te cunoaste si pe tine sau poate e un fost coleg sau prieten al parintilor tai sau poate e un pedofil ( ironic vorbind) si exemplele pot continua.
Doar incearca sa te asezi mai in spate, sa eviti ori ce contact cu acest individ, daca chiar e asa iritant.
Dar nu poti merge cu alt autobuz? Sau trebuie sa mergi doar cu acela?
Ai discutat cu parintii tai? Poate te vor duce dansi cu masina