| stefan14 a întrebat:

M-am saturat sa sufar, am 16 ani si am o iubire imposibila. Iubesc dar este imposibil sa fiu iubit de acea persoana, nu stiu ce sa fac am incercat nenumerate metode sa o uit dar nu pot, nu pot. Ce as putea face sa o uit cand este in fiecare zi langa mine si ce mai buna prietena. Este atat de aproape dar totusi atat de departe. M-am saturat sa o privesc si sa siimnt ca mi se crapa sufletul in in mii si mii de cioburi, e imposibil sa ma ating de ea. Inima mi-e sfasiata sufletul crapat ce as putea sa fac. Vreau sa uit nu vreau sa mai am parte de ganduri emo si altele. M-am saturat, m-am saturat nu stiu ce sa mai fac voi sunte-ti ultima mea speranta, ajutati-ma sa uit si va voi ramane profund recunoscator din suflet nu doar cu o funda.

Răspuns Câştigător
| andra_9015 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa deschizi ochii pentru a vedea cat de frumoasa este viata.cel mai bun medicament pentru tine in momentul de fata este muzica.asculta cumicu,arssura sau ai putea sa incerci nickelback-photograph[s-ar putea sa te faca sa plangi, dar te va linisti dupa.]. daca iti este cea mai buna prietena, parerea mea este ca nu ar trebui sa strici prietenia doar pentru asta.iesi in club sau incearca sa gasesti pe cineva care este disponibila sa aiba o relatie cu tine. oricum mult succes in continuare si nu uita ca viata e scurta si nu merita sa o irosesti suferind.

6 răspunsuri:
| Missdaydreaming a răspuns:

Fii rabdator. Incearca sa stai o vreme departe de ea, timp in care sa incerci sa observi si sa apreciezi ca poti fi fericit si fara ea... Adica: nu o ai pe ea, dar ai prieteni cu care sa te amuzi si sa te simti bine, ai o gama larga de sporturi care asteapta sa incepi sa le practici, sunt atatea parcuri in care ai putea alerga, ai putea merge cu bicicleta etc etc happy Succes!

| Merry24 a răspuns:

Stiu cum e, iti recomand sa mergi mai departe si sa-i fii indiferenta o perioada si asa il vei uita...forta

| ByaKid a răspuns:

Buna.In primul rand dupa ce ai scris se vede ca esti un batiat de treaba si simpatic. Daca fata aceea nu te accepta, atunci e in defavoarea ei.Tu ai incercat.Nu tu pierzi daca ea nu stie sa fie recunoscatoare sau macar sa iti dee o sansa findca oricine merita una.Eu zic sa nu mai iesi cu ea, sa iti schimbi anturajul si sa incerci lucruri noi. Poate sa intri intr-un alt grup sau sa iti faci prieteni noi.Dar ia toate lucrurile pas cu pas. Sper sa te ajute.Mult succes >big grin

| amalia_4709 a răspuns:

Te rog din suflet lasa mi id tau. avem multe in comun de vorbithappy

| NewMechaa2001 a răspuns:

Gloria Gaynor - I will survive. Ma ajutat sa trec peste o asemenea perioada. Mai ales daca intelegi versurilehappy

| StefanutZ_1919 a răspuns:

Sall! Am avut acceasi problema, pana cand i-am spus ce simt...chiar daca a ramas socata si a refuzat, dupa un timp a inceput sa gandeasca altfel si mi-a dat o sansa.Important e sa-i spui intr-un mod mai delicat,nu direct, iar daca te refuza, nu ceda si nu da inapoi. Daca nu-i spui n-o sa stii daca ai vreo sansa sau nu.Multa bafta.