| ofata a întrebat:

Ma doare cand fac pipi si sangereaza...ciclul menstrual trebuie sami vina pe 13 august... pot fi gravida?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba ai o cistita grava, du-te repede la medicul de familie pentru tratament.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu, este postibil sa ai o infectie de urina, medic urgtent.

| yami a răspuns:

E o infectie vaginala in toata regula, daca nu e chiar o boala luat prin transmitere sexuala. cel mai intelept, fa un control, nimeni nu poate stii sigur fara analize, nu?

| Psihoyounger a răspuns:

Mergi la medic. Acolo te va trata cel mai sigur...

by Psihoyounger

| M.J. a răspuns:

Se poate lua in calcul si o eventuala sarcina daca ai avut cont sex neprotejat, dar starile de care sp u, arata cel mai sigur o infectie sau o raceala... poate fi de la rinichi

| want2bMajestic a răspuns:

Ai doua modalitati sa afli... ori t duci la medic ori faci un test d sarcina

| simona24 a răspuns:

S'ar putea sa fi racita... fuguta la medic!

| Allexaaaandra a răspuns:

Pai daca stii ca n-ai facut nimicuta smug...prostioare chestii d-asteabatting eyelashes inseamna ca esti racita.Atata tot. Nu va mai alarmati bai ca sunteti gravide din moment ce ati fost cumintele smug. Saracu' spermatozoid de un' s-apara, asa din senin?

Byebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Astăzi suntem în 29 iulie, eşti încă la ovulaţie!
Trebuie să te vadă un medic urolog, posibil o infecţie urinară sau chiar să elimini pietricele care îţi provoacă lezări pe tractul urinar şi de aceea poţi să sângerezi.
Nu este de ocolit nici medicul ginecolog.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nu am(cati ani ai?)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o infectie urinara care se trateaza cu antibiotice, dar pentru asta trebuie sa mergi la medic sa-ti faca o urocultura si antibiograma. te sfatuiesc sa mergi cat mai repede posibil pentru ca e foarte neplacut sa-ti vina sa mergi la toaleta din 2 in 2 minute.winking sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca k esti insarcinata... dar ai racit... mergi la medic... nu te seria

| marylina a răspuns:

Cel mai probabil nu vei merge la medic, daca ai ajuns pe site-ul asta e clar ca tu nu cauti un medic ci un raspuns... Cistita sau candidoza... google them, vezi daca simptomele sunt asemanatoare si trateaza. Nu stiu de ce romanii au asa lene/frica sa mearga la medici...

| maria_9992 a răspuns:

Sigur ai racit...si eu am patit chestia asta si m-am speriat foarte tare si nu i-am spus nici macar mamei mele.Eu zic sa o anunti pe mama ta si sigur o sa-ti dea un sfat bun. O alta optiune ar fi sa mergi la medic.Eu am luat ceva medicamente si mi-a trecut.Ai grija daca nu te tratezi s-ar putea agrava asa ca vorbeste cu mama ta cat mai repede de chestia astawinking.