| AnToOniiia a întrebat:

Ma insel cand spun ca o fata are sanse reduse de a ramane insarcinata atunci cand este in perioada menstruatiei si face dragoste cu un baiat decat in orice alta perioada a lunii? Sau din contra, perioada menstruatiei este cea mai fertila? fundita big grin

Răspuns Câştigător
| Ovidiu_3146 a răspuns:

Da, sunt sanse foarte mici sau deloc sa ramai insarcinata la menstruatie. Dupa terminarea menstruatiei ai 3-4 -5 zile, in functie de corpul fiecareia cand la fel nu poti ramane, iar aprox o saptana esti fertila. Bafta

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Perioada menstruatiei are riscul cel mai mic de sarcina si riscul cel mai mare de infectii. De aceea, niciodata nu se face sex fara prezervativ in perioada menstruala.

| mgtow a răspuns:

Cand e pe menstruatie si face sex cu prietenul sau alt baiat poate sa aiba diverse boli ETS depinde.

| AnToOniiia explică:

Ma contraziceam cu prt mea pe aceasta tema, dar se pare ca am avut dreptate :*

| Gia_2031 a răspuns:

Oarecum.
Sansele de a aparea o sarcina in conditiile descrise de tine sunt MICI dar in niciun caz NULE.
Este adevarat, inainte de menstruatie, in timpul menstruatiei si imediat dupa terminarea sangerarii menstruale, probabilitatea aparitiei unei sarcini nedorite este foarte scazuta insa cea a aparitiei unei infectii este oarecum ridicata!