| anonim_4396 a întrebat:

In ce perioada a lunii pot ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| myo a răspuns:

Depinde si ce varsta ai? Daca ai pana in 30 de ani sigur ar trebui sa ramai insarcinata dupa perioada de ciclu...care trebuie sa fie 10 zile cu zilele de ciclu incluse si mai dureaza inca 10 zile cand poti ramane usor insarcinata! Dar totul este diferit de la persoana la alta!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cele mai fertile zile sunt zilele 12-14 ale ciclului menstrual, numarand din prima zi de sangerare. Apoi, cu cat te departezi de ele (in ambele sensuri) sansa de a ramane insarcinata scade, pentru a fi minima in primele 5 zile si ultimele 5 zile (adica zilele 24-28), numarand de asemenea din prima zi de ciclu. Chestia asta se verifica numai pentru cicluri regulate.

Alte răspunsuri
| mara_9541 a răspuns:

Cauta pe internet calculator pentru perioada fertila, acolo iti explica, se calc. dupa perioada ciclului tau menstrual, ori asta nu pot sti.

Alte răspunsuri