| Vecina a întrebat:

Ma intalnesc aproape in fiecare zi in maxi taxi cu un baiat care sta in cartier cu mine?

anul trecut, la fel ne intalneam aproape zilnic.De vreo 3 saptamani am inceput sa ma tot gandesc la el fara motiv.chiar il si visez.nu ne-am vorbit niciodata, insa ne tot uitam unul la celalalt.pare destul de timid.saptamana trecuta am c oborat amandoi in aceeasi statie, el inaintea mea, iar cand se indepartase putin, s-a intors si s-a uitat in spate, si eu dupa el.de cateva zile nu l-am mai vazut, insa ma gandesc intr-una la el si nu inteleg de ce pentru ca nici macar nu ne cunoastem.nu pare genul care sa abordeze o fata.Acum cateva zile ne-am int in statie, era cu 3 baieti si m-am asezat langa el.Nu spunea nimic, dar s-a uitat de 3 ori in dreptul meu.

Joi ne-am intalnit in statie, a trecut pe langa mine, i-am spus "buna", l-am intrebat unde invata, in ce clasa este si daca este in clasa cu un anumit baiat.Nu a zambit, nu m-a intrebat nimic, mi-a rasp la intrebari si a plecat.Credeti ca este un semn rau ca nici nu a zambit sau nu m-a intrebare. Cum ma cheama? Vineri ne-am intalnit din nou, si l'am intrebat"hey, cum te cheama, sunt curioasa ca ne tot int. de atatia ani in maxi taxi", mi-a raspuns, m-am prezentat si eu, si la urma i-am spus ca mi se pare destul de dragut. a zambit si a spus doar"multumesc". la fel, nu ma mai intrebat nimic, nu a zambit decat cand i-am facut acel compliment si vorbea cu o voce scazuta. mi-a spus ca face si zilnic navetasad.Acum credeti ca a inteles ca-l plac? Ce ar trebui sa fac mai departe? CAnd il mai vad, sa-l salut si atat, sa vad ce face el? eu cred ca am facut deja ce trebuia, si nu-i vreau sa-i cer nr sau altceva, daca nu stiu sigur ca ma place.ar trebuie sa-l salut zambind si sa astept acum sa intre si el in vorba cu mine? imi este si teama, caci, daca ar fi sa ne cuplam nu stiu cand ne-am vedea din cauza navetei pe care o face zilnic.si m-a lasat derutata azi cand iarasi a zambit odata, mi-a multumit si atat. SFATURI! plzhappy

4 răspunsuri:
| doinitza12 a răspuns:

Timpul o sa arate...doar asteapta

Răspuns utilizator avertizat
| Chrystyne a răspuns:

Incearca si tu sa aflii mai multe.
Daca tot evita sa se bage in vorba cu tine, cel mai probabil este sa aiba deja pe cineva.
Daca esti mai indrazneata intreaba-l pur si simplu:"Auzi, da tu ai prietena?"
Daca esti mai timida, pur si simplu cere-i nr de telefon si trimite-i un msj cand o sa va intelegeti mai bine, cu intrebarea de mai sus.
Succes!

fundita?

| Georgi_3084 a răspuns:

Ai facut deja prea mult. daca esti prea insistenta nu o sa ii placa. poate stie si el ca nu poate avea prietena din oras daca face naveta. n-ai ce face