| dirtydancer700 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi pentru a învinge timiditatea in ceea ce priveste fetele? Primul lucru la care mă uit la o fata sunt picioarele, după aceea sânii și fundul.Credeti ca e ceva ciudat? Și ca să completez întrebarea cu timiditatea, pe strada când văd o fata, acum ca e vara și se îmbracă în pantaloni scurți/fuste/rochii ma simt aiurea desi vreau sa ma uit la picioarele lor pentru ca nu stiu cum vor reacționa.Voi ce ma sfătuiți? Și câțiva pași ca sa intru intr-o relatie cu o fata?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| elaventurero a răspuns:

Salut! Nu stiu cati ani ai dar banuiesc ca esti pusti, flacau, poate virgin.Si chiar daca esti mai mare 20-25ani,Nu e nimic rau in asta.
Incearca sa tratezi totul mai degajat... Iti doresti prea mult sa f*** si de aceea ti se intampla asta, o parte din adolescenti trec prin aceasta etapa si o depasesc mai repede sau mai greu.
Tratand totul degajat si logic vei constientiza ca nu ai EXACT nimic de pierdut.
Vei incepe sa cunosti fete-potentiale partenere, tot oameni sunt si ele, in momentul in care vei actiona logic si nu vei arata ca esti "disperat" si vei camufla acele emotii negative care iti distrug tot si te fac sa tremuri si sa crezi ca tot ce faci este penibil.Sau poti transforma acele emotii In unele pozitive pentru tine care sa te motiveze sa cunosti persoane noi, sa-ti depasesti limitele.
Te inteleg ca iti e un pic dificil...dar nu te compatimesc pentru ca stiu ca poti iesi din aceasta zona de confort pentru tine-una deloc ok. Zona de confort nu ne lasa sa evoluam. Trebuie doar sa faci pasi mici.De exemplu poti sa mergi singur intr-un parc unde sa nu te stie prea multa lume si stai pe banca si analizeaza lumea din jur si fetele...si reflecteaza CA SUNTEM OAMENI CU TOTI. Ma rog cu instincte animalice uneori.
Mult succes! Pasi mici si siguri. Nu face un scop din a-ti face o iubita de dragul "modei" si tocmai atunci poate-poate!~
Bafta.

9 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Mmmm pasiwinking din nou, si eu vreau sa aflu pasii!
NU e nimic ciudatwinking asa fac toti, ciudat e ca la mine 99% din barbati se uita la fata laughing si priviri mega libidinoase, chiar azi la semafor unu a scos mana sa ma atinga si altul se uita la mine de parca nu mai vazuse femeie laughing iesise cu capu pe geam laughing si eram in blugi si tricou, ochelari de soare si nemachiata [ doar ruj nude-rose] si cu parul prins! IMi dau seama cum se uita la alea bune si imbracate sexy laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru alina2k18):

"belea cu scandal" imi esti laughing

| FruttiFresh300 a răspuns:

Te gândești foarte mult la sex și din cauza asta te uiți la părțile alea. Nu reușești să agăți așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se sfârseste lumea daca esti respins, din greseli inveti.
Trebuie sa le intri in minte inainte, sa prindã atasament, si cel mai important sa-si facã griji pentru tine, fiind foarte imprevizibil si misterios.

| Violleta2022 a răspuns:

Deci, primul lucru care te intereseaza la fete, este daca te excita vizual.
Ma rog, probabil esti la varsta cand doar atat esti interesat sa obtii.
Cand vei mai creste, vei intelege ca si fetele sunt la fel ca si baietii, avand inteligenta, nu doar picioare, sani si fund. Incerca sa le privesti intai ca oameni, cu care sa vorbesti, nu le trata doar ca obiecte care te excita vizual, ca de aia ai gura legata si te consideri timid.

| deadhoe a răspuns:

Sunt doar niste bucati de carne.

| DavidProGamer a răspuns (pentru deadhoe):

Inseamna ca pot sa le mananc

| dirtydancer700 explică (pentru elaventurero):

Am 21 de ani.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Vezi ca in librarii sau biblioteci sunt carti despre timiditate!
Cat despre privit, la toti ne place sa ne uitam la ceva frumos!
Citeste, invata sa fi manierat, ireprosabil, curat, manichiura impecabila, si sa nu iti miroasa gura, subtiorile si ciorapii (cand mergi undeva si te descalti. sa nu ii pice parul din nas gazdei!)
Sa inveti sa ai spirit de observatie, sa fi saritor si sa stii macar 5 bancuri ca lumea!
Success!