| ♡ No Name -->An0nim;x! ♡ a întrebat:

Hei :* Dau cea mai mare funda! sunt putin slabuta, am picioarele putin cam subtiri si din aceasta cauza s-au format acele "paranteze". Ce ma sfatuiti sa fac? Ce fel de exercitii fizice sau ce alimente sa consum pentru a ma mai ingrasa si pentru a mi se mai "indrepta" picioarele? Pls help.Sunt obsedata de acest lucru straight face. Ma simt ciudat pe strada mai ales ca este vara si vad fete care au picioare frumoase si care pot purta orice tip de imbracaminte fara probleme straight face. Eu nu port pantaloni scurti decat treisferuri din aceasta cauza deoarece nu ma simt eu bine happy. Tin sa mentionez ca am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

Cu cât te plimbi mai mult se formează mușchii la picioare, care ascund "paranteza". Sfatul meu este ca acum, mai ales că e vară, să faci cât mai multe plimbări pe jos. Poți ieși la alergat mai pe seară cu fetele, sau îți poți face un playlist cu muzica favorită. De asemenea alergatul pe malul mării e distractiv și refreshing. Te simți foarte bine atunci când te încălzești și bagi tălpile în apa rece.; x
Dacă nu așa, atunci role. Poți merge în parc, sau prin oraș cu rolele. De asemenea și ele ajută la crearea mușchilor la picioare. E și șmecher mersul pe role acum, și ușurel. Nu am auzit pe nimeni care să se plângă că a obosit de la mersul cu rolele, sau că-l dor picioarele (asta numai dacă nu cumva îți iei o mărime mică). Te încălzești, dar dacă mergi constant și nu stai exagerat de mult devine un obicei zilnic, și chiar o pasiune, o distracție.
Sper că te-ajută! :*

10 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Paranteze sus sau jos? Uita-te aici: http://content.answers.com/......lgum.1.jpg

Si eu am aceeasi problema, am paranteze sus. Daca vreun model din cele de sus se potriveste cu ce ai tu, du-te la un doctor. Problema asta se poate agrava daca nu e rezolvata si va fi nevoie de operatie.

| Derye a răspuns:

De paranteze nu poti scapa, incearca sa te mai ingrasi putin. Toata lumea are complexe...si trebuie sa trecem peste.

| adelina_5429 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, urmeaza regimul asta http://www.sepoarta.ro/Articole/regim-de-ingrasare.html functioneaza! eu m-am ingrasat 2kg jumatate intr'o saptamana. Dar nu uita ca depinde si de organism. Eu faceam sport in fiecare dimineata vreo 30-40de minute, pentru a ma ingrasa uniform. Bafta:)

| Didu a răspuns:

Poti sa iesi seara la alergat, vei avea picioare frumoase. Intr-o seara cand alergam am vazut o fata foarte slaba care alerga si ea. Avea niste picioare superbe, clar de la alergat. Sau fa sport, mergi mult si mananca echilibrat:* Bafta!

| AaNyRaA a răspuns:

Nu cred ca e bine sa manaci grasimi ca sa te ingrasi pentru ca daca asa iti e felul nu ai ce face decat sa alergi crede-ma nu ca ma laud stii dar eu am 16 ani si am niste picioare super si nu fac altceva decat sa alerg in fiecare seara si dimineata negresyt si asa mi s-au format picioarele asa poti face si tu si cu o mancare echilibrata o sa fie super si o sa vezi ca funktioneazawinking dar sa te tii de "program" si sa ai rabdare ca nu se intampla intr-o saptamana asta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca si tu mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca si tu mai mult

| me0ank a răspuns:

Sh eu am avut picioarele mai mult ca un X sh am fost la medic ortoped pentru ca aveam prb cu genunchiul din cauza asta sh mo pus sa imi pun talpile pe ceva spuma sh sa merg undeva sa imi fac dinalea sa imi pun in adidashi sa ma ajute sa mi se indrepte picioarele. Sh eu am 14 ani happy

| zαмвєѕтє a răspuns:

Pai, manca tot ce poftesti, si ai sa vezi ca dupa un timp vei arata ok, si eu sunt slaba si am 13 ani, nu stiu daca ai nevoie neaparat de sport, incearca sa mananci mult si bine, ai sa vezi ca totul va fi okhappy

| zαмвєѕтє a răspuns:

Funda?batting eyelashes